Beykoz'da ilk başlayan Ortaçeşmespor oldu

  • Güncelleme: 02.07.2019 15:55
  • Okunma: 4659 kez
  • Yorum: 0
İstanbul Süper Amatör Liginde bir sezonluk aranın ardından dönüş yapan Beykoz Temsilcisi Ortaçeşmespor, ilk adımını attı.
Beykoz'da ilk başlayan Ortaçeşmespor oldu

Sakatlık Analiz Testi ile futbolcularda taramalara başlandı. Boğaziçi ekibinde Teknik Sorumlu Çetin Nalbantoğlu ve teknik kadroya dahil isimlerin birlikte yaptığı teste futbolcuların da istekli ve heyecanlı halleri dikkatlerden kaçmadı. 

Bordo-Beyazlı ekibin Yardımcı Antrenörü Bülent Cömert yaptığı açıklamada, "Yeni sezona yepyeni umutlar ile girme düşüncesindeyiz. Mevcut kadromuza nokta transferler yaptık. Takım olarak futbolcularımızın yeteneklerinin yanı sıra bilimsel verileri de içeren testlere de oldukça önem veriyoruz. Bu kapsamda sezon başı Sakatlık Analiz Testine de başlamış bulunmaktayız. Testin içeriği ile oyuncuların güç denge farkları ve asimetri ölçümü gibi farklı değerlere bakılmaya başlandı. Bu test için ilk günümüzde altı futbolcumuzun testleri bitirildi. Murat Kaba, Uğur Öztürk, Taha Özdemir, Oğuzhan Çiçek, İsa Yamaner ve Gökhan Aksu testlere iştirak eden isimler oldu." diye konuştu.

Ortaçeşme Spor Kulübü Başkanı Mazlum Çoktin ise, "Yaz döneminde bazı futbolcularımız bireysel anlamda antrenmanlarına başlamıştı. Geçen sezon başladığımız yeni yönetim anlayışımızın ilk meyvelerini Süper Amatör Lige dönerek almıştık. Bu sezon da hedefimizi Bölgesel Amatör Lig olarak belirledik. Teknik Kadromuz futbolcularımızı sezon başı antrenmanlarımız başlamadan bilimsel veriler ile onların son durumlarını ortaya çıkaracak Sakatlık Analiz Testlerini yapmaya başladı. İnşallah iyi sonuçlar vermesini bekliyoruz. Öte yandan takımımıza transfer yapılması anlamında da çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda tabiri caizse ince eleyip sık dokuyoruz." diye konuşurken İstanbul Süper Amatör Lig Takımları içinde işe en erken yola koyulan ekip olduklarının da altını çizdi.

Ortaçeşmespor’da yapılan Sakatlık Analiz testinin bilimsel ismi ise Mobilab Sakatlık Risk Analiz Testi.

Test ile 11 ayrı bölümde veriler toplanıyor.

1.Alt Ekstremıte uzunluk farkı, 2.Adduktor Sıkıştırma, 3.Hamstrıng Slr, 4.Mod Thomas Test, 5.Kalça Ir, 6.Ayak Bileği Df, 7.Diz Valgus, 8.Dinamik Denge, 9.Pull Up, 10.Push Up, 11.Low Plank

Spor Servisi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz