Beykoz’da İlim ve Kardeşliğe İlk Adım

  • 0
  • 6139
Beykoz’da İlim ve Kardeşliğe İlk Adım
Beykoz’da İlim ve Kardeşliğe İlk Adım
Beykoz’da İlim ve Kardeşliğe İlk Adım
Beykoz’da İlim ve Kardeşliğe İlk Adım
Beykoz’da İlim ve Kardeşliğe İlk Adım
Beykoz’da İlim ve Kardeşliğe İlk Adım
Beykoz’da İlim ve Kardeşliğe İlk Adım

İLKADER Beykoz Rüzgarlıbahçe’de bir dayanışma gecesi düzenledi. Geceye siyasilerin yanı sıra vatandaşlarda yoğun ilgi gösterdi.

Yeni Zelanda’da yaşanan vahşetin konuşulduğu geceye, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun, AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcıları Fatih Sağlam, Deniz Soytemiz ve TÜGVA Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer gibi isimler katıldı.  

Kur'an Tilaveti sonrası İLKADER Başkanı Serkan Tuncer açılış konuşması için kürsüye geldi.

Tuncer Konuşmasında; “Bu derneğin kuruluşundan itibaren bizi hiç yalnız bırakmayan, maddi manevi yardımlarını bizden esirgemeyen Beykoz'umuzun kadir şinas halkına şahsım ve derneğimiz adına çok teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Değerli kardeşlerim, bu derneğin kurucusu ve başkanı olarak derneğimizin yapısından amaç ve hedeflerinden bahsetmek gerekirse, derneğimiz İslam üst kimliği altında, özellikle genç nesillere imanın temel esaslarını anlatmak, Allahû Teâla’nın mucizevi kitabı Kuran-ı Kerim'i öğretmek ve onun ışığında bir hayat sürmeyi hedefleyen, kuran dersleri verilen, manevi sohbetlerle insanların hayat bulmasına vesile olan, milli birlik ve beraberliğimizi kaynaştırmak, unutulmuş ya da unutturulmaya çalışılan değer ve kültürlerimizi gönüllere nakşedebilmek için ve bir takım kötü yollara düşmüş kardeşlerimize İslam’ın manevi ipini uzatabilmek için mücadele veren, onlara bu yolda, yol arkadaşı olan bir gençlik birlikteliğidir.” dedi.

Rüzgarlıbahçe’de İlim ve Kardeşliğe Adım Derneğinin programına katılan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili olarak, “Kurşunları sıkarken sanki Cumhurbaşkanına, sanki Türkiye’ye, sanki tüm Müslümanlara sıkıyor gibi bir tablo vardı ve silahındaki yazılar da öyleydi” dedi.

 
31 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında derneklerin programlarına katılmayı da ihmal etmeyen AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Rüzgarlıbahçe’deki bir salonda İlim ve Kardeşliğe Adım Derneği’nin (İLKADER) programına katıldı. Programa, Aydın’ın yanı sıra İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Halit Albayrak ve dernek üyeleri katıldı.

Program sonrası bir konuşma yapan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, Yeni Zelanda’da gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin açıklamalarda bulunarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. 


 

“Kurşunları sanki Cumhurbaşkanımıza, Türkiye’ye ve Müslümanlara sıkıyor gibi tablo vardı” 

Başkan adayı Aydın, “Her bir ulusun, her bir milletin ama özelde küfrün, bir amacının olduğunu Cuma günü Yeni Zelanda’da yaşanmış olan acı bir olay bize bir kez daha hatırlatıyor. Orada camide namaz kılan Müslümanları şehit ettiler, 50’ye yakın kardeşimiz şehit oldu. Bunu yapan kişi ‘haydi bir meczup, bir akıl hastası’ diyelim ama öyle olmadığı çok açık ortadadır. Yazdığı yazılar, silahının üzerinde yazan yazılar ve oradan verdiği mesaj ortadadır. Peki kime mesaj veriyor? ‘Türklerin, boğazın batısında yaşamaması gerekir. Recep Tayyip Erdoğan var ya o bizim düşmanımız.’ Adeta kurşunları sıkarken sanki bizim Cumhurbaşkanımıza, sanki Türkiye’ye, sanki tüm Müslümanlara sıkıyor gibi bir tablo vardı ve yazıları da öyleydi. Ama bu olay bugün yaşanan olaydan ibaret değildir” dedi. “Bizi kimse yıkamaz, ay yıldızlı bayrağımızı kimse indiremez” 

Aydın, “Bu işin hem bilimsel tıbbi tarafı hem de sosyolojik, manevi, psikolojik tarafı vardı. O kardeşlerimizi birlikte kurtaracağız. ‘Biz Müslüman Türk milletiyiz, biz iyilikle mücadele edenlere karşı gençler olarak bir aradayız. Bizi kimse yıkamaz, ay yıldızlı bayrağımızı kimse indiremez’ demiş oluyoruz. Rabbim ülkemizi, devletimizi, milletimizi ve tüm mazlumları korusun, bu millete acı yaşatmasın” ifadelerini kullandı. 

Haber Merkezi

Beykoz terk edilmiş Suriye kasabasına benziyor
Önceki Beykoz terk edilmiş Suriye kasabasına benziyor
Koşu nedeniyle Beykoz'da bazı yollar kapanacak
Sonraki Koşu nedeniyle Beykoz'da bazı yollar kapanacak