Siyaset

Beykoz'da İl Başkanından saldırı açıklaması

Beykoz'da İl Başkanından saldırı açıklaması
08.04.2017 16:33
| | |
5141

Foto galeri

Dün gece yaşanan silahlı saldırı olayının ardından CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, İlçe binasına gelerek milletvekilleriyle birlikte açıklama yaptı.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, dün gece Beykoz teşkilatının bayrak asma çalışmaları sırasında uğradığı silahlı saldırıyla ilgili basın mensuplarına açıklama yaptı.

CHP Beykoz İlçe Başkanlığında gerçekleşen basın açıklamasına CHP İstanbul Milletvekilleri Gamze Akkuş İlgezdi, Barış Yarkadaş, Onursal Adıgüzel, Oğuz Kaan Salıcı, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan ve partililer katıldı.

"Dert yanın konumda değiliz"

Bu tür silahlı saldırılarla daha önce de karşı karşıya geldiklerini dile getirerek sözlerine başlayan İl Başkanı Cemal Canpolat, "Biz bu dönem böyle şikayet eden, dert yanan konumda değiliz. Bu bir demokrasi mücadelesidir." dedi.

"AKP-CHP meselesi haline getirmek istiyorlar"

Art niyetli kişilerin yapılacak halk oylamasıyla ilgili AK Parti ve CHP'yi karşı karşıya getirmek istediğine dikkati çeken Canpolat, "Cumhuriyet çok kolay kurulmadı, çok zor şartlarda kuruldu. Yedi düvele karşı savaşarak kurduk. Bu mücadele sadece biz ait değildir. Biz tek başımıza bu yolda değiliz. Buradaki esas amaçları bizi sahaya çekip olayı gerdirip AKP-CHP meselesi haline getirmek, onların tuzağına düşmeyeceğiz. Biz Gandi misali mücadelemize devam edeceğiz. Her türlü saldırıya karşı Gandi nasıl bir demokrasi mücadelesi verdiyse bu kampanyanın bir tarafında Gandi'nin, bir tarafında ötekilerin, bir tarafında mazlumların, bir tarafında sevgiyle yürüyenler var. Öteki tarafta gerdiren, kavga eden, kavga etmek isteyen, kendi ülkesini 15 yıldır gerginlik üzerine yöneten bir anlayış var." ifadelerini kullandı.

"Gerekli girişimleri yapmaya devam edeceğiz"

İnatla meseleyi gerdiren taraf olmayacaklarını ve her zaman bir arada olduklarını göstermek istediklerini belirten CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, "Biz her şeye inat bu işi gerdirmeyeceğiz. Biz burada olduğumuzu bilmeniz için buraya geldik. Biz bunun kavgasını hem yargıda, hem emniyette hem de başka alanlarda sürdürüyoruz. Başsavcı, Emniyet Müdür ve Vali'yle görüşmelerimizi yaptık. Gerekli girişimleri orada yapacağız, yapmaya devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

"Bütün dışlanmışların mücadelesini veriyoruz"

"Aslında biz sokağa inersek kavga etmesini de herkesten iyi biliriz. Bunu herkes biliyor." cümlelerini kullanan Canpolat, sözlerini şöyle tamamladı:

"Biz onlara inat kavga etmeyeceğiz, barışı savunacağız, onlarında haklarını savunacağız. Biz şu anda ülkenin tümünün mücadelesini veriyoruz. Bütün dışlanmışların mücadelesini veriyoruz. Bu bir mücadele, hiç moralinizi bozmayın."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, CHP, İl Başkanı, Cemal Canpolat, Gamze Akkuş İlgezdi, Barış Yarkadaş, Onursal Adıgüzel, Oğuz Kaan Salıcı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"