Beykoz’da iktidar Kızılay'a kan bağışı yaptı

  • Güncelleme: 19.07.2020 14:26
  • Okunma: 5071 kez
  • Yorum: 0
AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Türk Kızılay ile düzenlediği kan bağışı kampanyasıyla 400 ünite kan topladı.
Beykoz’da iktidar Kızılay'a kan bağışı yaptı

Kovid-19 salgını nedeniyle azalan kan stoklarına destek amacıyla başlatılan kampanyanın startını AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç verirken, kan bağışı kampanyasına ilçe yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra muhtarlar, spor kulüpleri, STK ve teşkilat üyeleri ile vatandaşlar da destek verdi.

Kızılay ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı işbirliğiyle "Kan ver can ver" sloganıyla ilk üç gün boyunca 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Ortaçeşme Meydanı’nda kurulan stantlarda yaklaşık 400 ünite kan bağışında bulunuldu.

Kan bağışı kampanyasının önümüzdeki hafta sonuna kadar çeşitli noktalarda devam edeceği öğrenildi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, kampanyayla ilgili yaptığı açıklamada, koronavirüsle mücadele döneminde kan vermenin daha da önemli hale geldiğini söyledi.

Dilmaç, "Bu konudaki önerileri dikkate alıyoruz. Ayrıca hasta yatağında veya acildeki hastalara faydası olması niyetiyle tüm teşkilatlarımızla bu kampanyaya destek olacağız. Kızılay’ın 152. yılını kutladığı bu dönemde kan verme faaliyetlerinin daha da önemli olduğunu biliyoruz." dedi.

Dilmaç, koronavirüsle mücadele sürecinde normalleşme dönemine girildiğini fakat hassas davranmaya devam edilmesi gerektiğini hatırlatarak, "Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanlığımızın her platformda altını çizdiği maske, mesafe ve temizliği asla ihmal etmeden bu süreci geçirmemiz lazım. Bu süreci iyi yönetelim ki iki ay önceki döneme dönmeyelim. Lütfen bu kurallara riayet edelim." diye konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz