Beykoz'da ihtiyaç sahibi 400 aileye gıda kolisi

  • Güncelleme: 20.02.2021 20:35
  • Okunma: 1925 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da faaliyetlerini sürdüren Kastamonu Görentaş Derneği, ilçede ihtiyaç sahibi 400 aileye gıda kolisi ulaştırdı.
Beykoz'da ihtiyaç sahibi 400 aileye gıda kolisi

Çin'in Wuhan kentinde görülmesinin ardından kısa süre içerisinde dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle zor günler geçiren Beykozlu vatandaşlara bir destek eli de Kastamonu Görentaşlılar'dan geldi.

Beykoz Kastamonu Görentaş Derneğinden yapılan açıklamada, geride kalan Ramazan ayı içerisinde 'komşusu açken tok yaran bizden değildir' anlayışıyla çalışmaların sürdürüldüğü ifade edildi.

Açıklamada, "Bir çocukta sen giydir adıyla başladığımız kampanyamızda 600 çocuğu sevindirmeyi Allah bizlere nasip etti. Edindiğimiz tecrübe ve güven ile yeni yılda da ilçemizde bulunan ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalarak sofralarında sıcak bir aş olmak için "sen de bir iyilik yap" sloganı ile üyelerimizden ve ilçemizin ulaşabildiğimiz hayırseverlerin den topladığımız yardımlar ile 400 üzeri ailemize erzak dağıtımını gerçekleştirdik" ifadeleri kullanıldı.

Beykoz İncirköy Mahallesindeki dernek merkezinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırılan yardım kolileri ilçedeki okul müdürleri ve mahalle muhtarlarıyla yapılan istişareler sonucu belirlendi.

Dernek, Ramazan bayramında Beykoz'daki bin ihtiyaç sahibi çocuğun bayramlıklarını karşılamayı hedefliyor.

Görentaş Derneği'nden yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

"1995 Yılında köylülerimizi bir arada buluşturmak misyonu ile kurduğumuz derneğimizin değişen konjonktür ve 21. yüzyılın getirmiş olduğu yeniliklere uyum sağlayarak misyonumuzu doğduğumuz yere yardım ama doyduğumuz yere sadakat ve özveri ile destek olmayı da ekledik. Görentaş derneğimiz artık bir köy derneğinden daha fazlası sloganı ile yoluna devam ederek yeni ve farklı kampanyaları ile gönüllerde yer almaya devam edecektir."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz