Beykoz'da İHE Bayisinin çığlığı

  • 0
  • 8243

Beykoz Çavuşbaşı'nda 3 yıldır İHE bayisi işleten Çakar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şubesinin mahallenin ücra bir köşesinde kaldığını söyledi.

Beykoz Çavuşbaşı Mahallesi'nin tek İstanbul Halk Ekmek (İHE) bayisi Kadriye Ergen Çakar, mahalle merkezine taşınmak için topladığı bin 500 imzalı dilekçeyi belediye yetkililerine teslim etti.

Orhangazi Caddesi üzerinde 3 yıldır İHE bayisi işleten Çakar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, şubesinin mahallenin ücra bir köşesinde kaldığını söyledi. 

Çakar, "Ben 3 yıldır burada bayilik yapıyorum. Ancak burası mahallenin ücra bir köşesi. Burada günde 500 ekmek satıyorum. Ekmek başına bana 5 kuruş kar kalıyor. Mahallenin merkezi bir yerine taşınabilirsem kazancım bir nebze olsun artacak. Bu durum halka da yarayacak. Çünkü ben ekmeğin tanesini 60 kuruşa satıyorum" dedi.

Bayi önünde çocukları 6 yaşındaki Kemal ve 4 yaşındaki Ayşe Çakar ile topladığı bin 500 imzalı dilekçeyi gösteren Çakar, "Ben çocuklarıma daha iyi bir gelecek hazırlamak istiyorum. Merkeze taşınmam şart. Ancak mahalledeki fırıncılar da merkeze taşınmamı istemiyorlar. Çünkü onlar ekmeğin tanesini 1 lira 25 kuruştan satıyorlar. Bu da onların işine gelmiyor" şeklinde konuştu.

Çakar, açıklamanın ardından çocuklarıyla birlikte Beykoz Belediyesi'nin Çavuşbaşı Mahallesi'ndeki ek hizmet binasına yürüyerek, mahalle sakinlerince imzalanan dilekçeyi yetkililere teslim etti.

Haber Merkezi

Kültürde Beykoz, sınıfta kaldı
Önceki Kültürde Beykoz, sınıfta kaldı
AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Sonraki AK Parti Beykoz kararını verdi, yeniden İstanbul
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz