Güncel

Beykoz’da iftar sofraları laftan öteye geçti…

Beykoz’da iftar sofraları laftan öteye geçti…
06.06.2017 17:55
| | |
8206

Foto galeri

Beykoz Belediyesi’nin kurmuş olduğu sokak iftarları her akşam binlerce vatandaşı ağırlıyor.

Beykoz’da iftar sofraları, kaybolan dostluk, dayanışma ve kardeşliği, laftan öteye taşıyarak,  yeniden hayata geçiriyor.

İstanbul’un tüm ilçelerinde uygulanan ‘Sokak İftarları’ bu yıl Beykoz’da farklı bir ilgi görüyor.

Her akşam farklı noktalarda kurulan sokak iftarlarında binlerce Beykozlu aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşarken,  komşuluk, dayanışma ve vefa canlanıyor.

Yalıköy, Anadoluhisarı, Elmalı, Örnekköy, Çiğdem, Kavacık, Rüzgarlıbahçe mahallelerinde buluşan binlerce ilçe sakini aynı sofranın huzuruna ortak oldu.

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek vatandaşlara ikram edilen iftar yemeğini bizzat kendisi dağıtırken, mahalle sakinleri de çocuklarıyla birlikte açık alanda iftar yapma imkânı buldu. İftara gelen çocuklar Beykoz Belediyesinin kendileri için hazırladığı animasyon ve Ramazan oyunlarıyla hoşça vakit geçirdi. 

Başkan Çelikbilek, Ramazan Ayı’nı fırsat bilerek komşuluk ilişkilerinin tekrar canlandırılması, aileler ve komşular arasındaki bağların güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Beykoz Belediyesi’nin Sokak iftarları bu akşam Anadolu Feneri, Poyrazköy, Zerzevatcı Mahalleleriyle Göksu Mahallesi Defterdar Mehmetbey İlköğretim Okulu bahçesinde ilçe sakinlerini ağırlayacak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, İftar Sofraları, Sokak İftarları, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"