Beykoz’da ibadethane temizliğine önem veriliyor

  • 27.06.2019 16:42
  • Güncelleme: 27.06.2019 16:47
  • Okunma: 10143 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçedeki ibadethaneleri temizleyerek Beykozlular için hazırlıyor.
Beykoz’da ibadethane temizliğine önem veriliyor

Beykozluların ibadetlerini daha temiz ve sağlığa uygun bir ortamda yapabilmeleri için hassasiyetle ile sürdürülen temizlik faaliyetleri Cami, mescit, Kur’an Kursu ve ibadethanelerde uygulandı.

Ayrıca mobil ekip olarak 137 caminin 34’ünde WC’ler için sabit personel çalışırken geri kalan 102 camii’nin de tuvaletleri ve şadırvanları mobil ekip tarafından temizleniyor. Bir mobil ekip, 6 camii temizlerken, 2 mobil ekiple her gün 12 camii temizlenmiş oluyor.

Şu ana kadar 58 camiinin iç halıları ve temizliğini yapan ekipler avize, pencere, kapı pervazları, ayakkabılıklar gibi bölümlerin silinmesi, varsa örümcek ağlarının alınıp temizlenmesi, cami avlusu, şadırvan, abdesthane ve tuvaletlerin yıkanması işlemlerini gerçekleştirerek, sağlık ve temizlik kurallarına uygun hizmet ediyor.

"Sağlıklı mekan huzurlu ibadet"

Caddeler, park ve sokakların yanı sıra camii ve ibadethanelerin de sağlık kurallarına uygun olarak temizlenmesine dikkat ettiklerini belirten Belediye Başkanı Murat Aydın, "Camii temizliğimiz sayesinde ilçe sakinlerimiz daha sağlıklı ve huzurlu  ortamda ibadet edecek. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz ibadethanelerimizi kısa sürede temizliyor. Topluma açık olan ve özellikle temizliğin imandan geldiğine inanan bir dinin mensupları olarak manevi ve kutsal alanlarımızda profesyonel araçlarımız ve deneyimli ekiplerimizle çalışarak hijyen ve sağlık koşullarına dikkat ediyoruz." diye konuştu.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz