Beykoz’da huzur toplantıları devam ediyor

  • 26.10.2016 19:51
  • Güncelleme: 26.10.2016 19:54
  • Okunma: 6149 kez
  • Yorum: 0
Polis ve halk ilişkilerini geliştirmek, vatandaşların sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek için Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 7. Huzur toplantısı yapıldı.
Beykoz’da huzur toplantıları devam ediyor

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ‘huzur’ toplantısı, Kavacık Limak Otel’de gerçekleştirildi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, siyasi partilerin İlçe Başkanları, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe, Gençlik ve Spor Müdürü Bülent Küçük, İş Adamları İsmet Acar ve Mustafa Turnacı, STK temsilcileri ve kanaat önderleri katıldı.

Polis memuru Hilal Ulaşkın’ın sunumunu yaptığı huzur toplantısı saygı duruşu, İstiklal Marşı ve 15 Temmuz Marşı ile başladı.

Otomobil hırsızlığı yüzde 30 azaldı

Sinevizyon gösterisi ile Beykoz Emniyeti’nin ilçedeki çalışmaları misafirlere anlatıldı. Bu bilgilere göre Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, 124 mobese kamerası ve 62 vasıta ile ilçenin güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Yine yapılan sunumda 2015 Eylül ayına göre çocukların suç sayısının 330’dan 231’e düştüğünün altı çizilirken otomobil hırsızlığının yüzde 30 azaldığı ve emniyet güçleri tarafından bir yıl içerisinde 47 bin GBT sorgusu yapıldığı, yapılan bu sorgularda 346 kişinin çeşitli suçlardan arandığı tespit edilerek gözaltına alındığı belirtildi.

Beş polis merkezi amirliği ile gece gündüz mesai…

Anadolukavağı, Kavacık, Paşabahçe, Polonezköy ve Riva’da bulunan polis merkezi amirlikleriyle güvenliği sağlamaya çalışan Beykoz Polis Teşkilatı, geçtiğimiz yıl içerisinde 1 kilo 146 gram narkotik ve 173.76 kilo uyuşturucu madde ele geçirdi.

Yapılan sinevizyonun ardından bir konuşma yapan Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, 15 Temmuz’a dikkat çekerek, “Yapılmak istenen işgale karşı milletimiz meydanları doldurarak gereğini yapmıştır” dedi. Müdür Saydam şöyle konuştu:

İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam: “Teşkilatımız dünyadaki sayılı teşkilatlardan biridir”

Hepinizin bildiği gibi bir kara gün geçirdik. Bundan sonra milli irade denildiği zaman o gün akıllara gelecektir ama milletimiz meydanları doldurarak, sokakları boş bırakmayarak gereğini yapmıştır. Gazi ve şehitlerimiz yerlerini yüreğimizde korumaya devam edecektir. Teşkilatımız, gelinen noktada teknolojik olarak dünyadaki sayılık güvenlik güçlerinden birisi olmuştur. Eksiklerimizi gidermek için bütün önerilere ihtiyacımız var. Bu nedenle ‘huzur’ toplantılarını yılda bir kere gerçekleştiriyoruz. Tekrar Beykoz Emniyeti ve şahsım adına 15 Temmuz gecesi Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde ve Anadoluhisarı’nda bizleri yalnız bırakmayan halkımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam'ın ardından bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de Huzur Toplantıları'nın en büyük amacının ilçedeki sorunlarını dile getirmek ve bu sorunlara da bir çözüm bulmak olduğunu söyledi. Başkan Çelikbilek şöyle devam etti:

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Hiç kalkamayacak kadar hiçbir zaman düşmedik”

O gece hep beraberdik. Düştük, kalktık ama hiç kalkamayacak kadar hiçbir zaman düşmedik. 15 Temmuz, ne 80’e, ne 72’ye nede 28 Şubat’a benzemeyecekti. 15 Temmuz’da bu devlet ya bölünecekti ya devam edecekti. O kara Türkiye’yi Allah bize göstermedi. Bugün salim kafayla ülkenin başına gelebilecekleri mukayese ettiğimiz zaman durumun ciddiyeti daha iyi anlıyoruz. Üç şehidimiz ve 80’i aşkın şehidimiz var. Beykoz’un farklı yerlerine 15 Temmuz ismini vererek, o günü unutturmamak istiyoruz. Son iki dönemi inceleyecek olursak ilçemizde suç oranının ciddi bir oranda düştüğünü ve vatandaşlarımızın emniyet ile daha fazla işbirliği içerisinde olduğunu görebiliriz.

Son konuşmacı olarak Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, İstanbul’un en huzurlu ilçelerinden bir tanesinin Beykoz olduğunu söyleyerek konuşmasına şu sözlerle devam etti:

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı: “İki sorunumuz var; bağımlılık ve hırsızlık…”

Beykoz’da emniyet güçlerimiz, Kaymakamlığımız ve belediyemiz ile işbirliği içerisinde huzur ve güven için çalışmalarımız devam ediyor. Şunu belirtmek isterim ki İstanbul’un en huzurlu ilçelerinden birisinde yaşıyoruz. Yalnızca iki sorunumuz var. Bağımlılık ve hırsızlık. Bu konularla ilgili de emin olun ki hızla çalışmaya devam ediyoruz. Belki de 15 Temmuz bizlere de bir ders oldu. O gece emniyet güçlerimiz cidden büyük bir sorumluluk üstlendiler. İyi ki yanımızdaydılar” dedi.

Bağımlılık ‘bir kereden bir şey olmaz’ ile başlıyor

Yapılan protokol konuşmalarının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele’de görevli polis memuru Özgür Zobar, bağımlılık üzerine bir sunum yaptı. Bağımlı olan insanların genellikle ‘bir kereden bir şey olmaz’ düşüncesiyle bu uyuşturuculara bulaştığını belirten Polis Memuru Zobar, Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi’nin yalnızca organize ve suç örgütleriyle mücadele etmediğini belirterek okullarda bağımlılığı anlattıklarını, bunun için tiyatro oyunları dahi gerçekleştirildiğini anlattı.

Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi ve Beykozlular, ilçede yaşanan sorunlarla ilgili olarak hem yorumda bulundu hem de ilgililere soru yöneltti. Huzur Toplantısı, verilen kokteylin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz