Güncel

Beykoz'da Huzur Bozanlar İşbaşında...

Beykoz'da Huzur Bozanlar İşbaşında...
2014.09.25 00:00
| | |
4323

Seçim sürecinde son düzlüğe girilirken, istenmeyen olaylarla ilgili haberler gelmeye devam ediyor. Beykoz genelinde parti bayraklarını ve afişlerini sökerek zarar veren, yasa dışı bir şekilde afiş üzerine yazı yazan kişiler, kamu düzenini bozarak, il

Son olarak AK Parti bayraklarını sökerken vatandaşlar tarafından görüntülenen gençlerden birisi, ifadesi alınmak üzere Kavacık Merkez Karakolu'na getirildi. Polis ise şimdi, kimlikleri tespit edilen diğer 3 genci daha araştırıyor.

Kavacık Merkez Karakolu'na getirilen 25 yaşındaki Y.G. isimli genç, suçlamaları kabul etti ve verdiği zararları 'kişisel eylemi' olduğunu öne sürdü. Kütüğü Ardahan, doğumu iseBeykoz olan Y.G. kısa bir süre içerisinde mahkemeye çıkacak ve yargılanacak. Y.G.'ye yardım ettiği düşünülen diğer 3 gencin fotoğrafları ise sorumlu Savcı'nın masasında. Polis ise diğer 3 kişiyi de yakalayarak adalete teslim etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Dost Beykoz'un görüştüğü pek çok partili ise söz konusu durumdan şikâyetçi olduğunu belirtiyor. Beykoz genelinde büyük özveriyle asılan reklam afişleri, maddi olduğu kadar manevi olarak da her partiye yükümlülük getiriyor. Partiler, zarar verilen her reklam afişleri için maddi kaybın yanı sıra manevi olarak da yıpranıyor. Bu konuda son olarak Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Selman Yücel de Mesudiyeliler Gecesi'nde konuyu gündeme taşıyarak, reklam çalışması sırasında diğer partilerin zarar görmüş afişlerini de'emeğe saygı' gerekçesiyle onardıklarını dile getirmişti.

Görünen o ki, hem devlet yetkilileri hem de Beykoz'daki siyasi partiler, seçim sürecinin daha olaysız geçmesini arzularken, birileri bu niyetin önüne saygısızca taş koymaya çalışıyor. Sonuçta ise olan maddi ve manevi kayıplarıyla parti emekçilerine ve yaşamının baharında‘kanunsuz cesaretinin’ bedelini ödeyecek olan gençlere oluyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Pankart, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"