Güncel

Beykoz’da hummalı bir temizlik var

Beykoz’da hummalı bir temizlik var
11.07.2019 11:44
| | |
5515

Foto galeri

Beykoz Belediyesi’nin daha güzel bir ilçe için merkezi mahallelerde başlattığı temizlik seferberliğiyle mahalleler her hafta A’dan Z’ye temizleniyor.

İstanbul’un en büyük ilçelerinden Beykoz’un 18 mahallesi, elle süpürge  görevlileri, temizlik araçları ve yıkama tankerlerinden oluşan ekiplerle her gün 3 ya da 4 mahalle olacak şekilde karış karış temizleniyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü, ilçenin sokaklarını ferah ve bakımlı bir çehreye kavuşturan uygulamada, 30 kişilik temizlik ekibi belirlenen programa göre mahallelerde gün boyu temizlik yapıyor.

Temizlik seferberliği, Tokatköy, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy, Merkez, Gümüşuyu, İncirköy, Paşabahçe, Soğuksu, Çiğdem, Rüzgarlıbahçe, Çubuklu, Kavacık, Kanlıca, Yenimahalle, Anadoluhisarı, Göksu ve Göztepe Mahalleleri’nde uygulanıyor. 

Sabahın erken saatlerinde mahallelerde iş başı yapan ekipler gruplar halinde caddeleri, sokakları ve kaldırımları süpürüyor, ardından süpürge araçlarıyla yollarda detaylı temizlik yapılıyor.

Meydanlar, ana caddeler ve cami avluları da tankerlerle yıkanıyor.  

Mahalleleri güzelleştiren ekipler sokakları tertemiz şekilde bir sonraki haftaya kadar ilçe sakinlerine bırakıyor.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Temizlik

reklam
4 Yorum
Abuuzeeya13.07.2019 16:18:11

Toplu konut projeleri ne oldu, kentsel dönüşüm hikaye olarak kaldı mı?yol yıkamayla rögar kapağı tamir etmek yetmez

Sengül13.07.2019 12:31:40

Yerlere tukurmeye devam ettikce,yediginiz cekirdegin kabuklarini yerlere attikca,çöpünüzü cocugunuzun yanindada sokağa firlattikca gercek temizlik olmaz.Sokaklar ve tuvaletler medeniyetin gostegesidir.Bu insanlarin işini neden zorlastiriyorsunuz.Beykozda yururken yere baksaniz ya tükrük ya cekirdek kabugu.Ayip ya

Mustafa cendeoglu11.07.2019 21:48:26

Başkanım göreviniz beykoza ve beykozluya hayırlı olsun.soguksu mahallesinde mahallemize ismini veren soğuksu çeşmesinin çevre düzenlenmesi ve içilir hale getirilmesini rica ediyorum.gecmis dönemde mahalle muhtarına ve belediye başkanlığına yazdım.ilgilenilmedi.selamlar başarılar dilerim.

BİLAL Koçer 11.07.2019 21:11:17

Ortaçeşme hunkar tepe yaprak sokak bu uygulamadan muaf sanırım

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"