Beykoz’da hummalı bir temizlik var

  • Güncelleme: 11.07.2019 11:46
  • Okunma: 9119 kez
  • Yorum: 4
Beykoz Belediyesi’nin daha güzel bir ilçe için merkezi mahallelerde başlattığı temizlik seferberliğiyle mahalleler her hafta A’dan Z’ye temizleniyor.
Beykoz’da hummalı bir temizlik var

İstanbul’un en büyük ilçelerinden Beykoz’un 18 mahallesi, elle süpürge  görevlileri, temizlik araçları ve yıkama tankerlerinden oluşan ekiplerle her gün 3 ya da 4 mahalle olacak şekilde karış karış temizleniyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü, ilçenin sokaklarını ferah ve bakımlı bir çehreye kavuşturan uygulamada, 30 kişilik temizlik ekibi belirlenen programa göre mahallelerde gün boyu temizlik yapıyor.

Temizlik seferberliği, Tokatköy, Çamlıbahçe, Ortaçeşme, Yalıköy, Merkez, Gümüşuyu, İncirköy, Paşabahçe, Soğuksu, Çiğdem, Rüzgarlıbahçe, Çubuklu, Kavacık, Kanlıca, Yenimahalle, Anadoluhisarı, Göksu ve Göztepe Mahalleleri’nde uygulanıyor. 

Sabahın erken saatlerinde mahallelerde iş başı yapan ekipler gruplar halinde caddeleri, sokakları ve kaldırımları süpürüyor, ardından süpürge araçlarıyla yollarda detaylı temizlik yapılıyor.

Meydanlar, ana caddeler ve cami avluları da tankerlerle yıkanıyor.  

Mahalleleri güzelleştiren ekipler sokakları tertemiz şekilde bir sonraki haftaya kadar ilçe sakinlerine bırakıyor.

Haber Merkezi

 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Temizlik

Yorumlar (4 Yorum)

Abuuzeeya (8 ay önce)

Toplu konut projeleri ne oldu, kentsel dönüşüm hikaye olarak kaldı mı?yol yıkamayla rögar kapağı tamir etmek yetmez

Sengül (8 ay önce)

Yerlere tukurmeye devam ettikce,yediginiz cekirdegin kabuklarini yerlere attikca,çöpünüzü cocugunuzun yanindada sokağa firlattikca gercek temizlik olmaz.Sokaklar ve tuvaletler medeniyetin gostegesidir.Bu insanlarin işini neden zorlastiriyorsunuz.Beykozda yururken yere baksaniz ya tükrük ya cekirdek kabugu.Ayip ya

Mustafa cendeoglu (8 ay önce)

Başkanım göreviniz beykoza ve beykozluya hayırlı olsun.soguksu mahallesinde mahallemize ismini veren soğuksu çeşmesinin çevre düzenlenmesi ve içilir hale getirilmesini rica ediyorum.gecmis dönemde mahalle muhtarına ve belediye başkanlığına yazdım.ilgilenilmedi.selamlar başarılar dilerim.

BİLAL Koçer (8 ay önce)

Ortaçeşme hunkar tepe yaprak sokak bu uygulamadan muaf sanırım

Yorum Yaz