Beykoz'da hırsızlık talana dönüştü

  • 0
  • 18173
Beykoz'da hırsızlık talana dönüştü
Beykoz'da hırsızlık talana dönüştü

Beykoz’da yaşanan hırsızlık şok etkisi yarattı. Bir araba, üç yedek anahtar iki cep telefonu ve bir laptop.

Beykoz Göksu Mahallesindeki bir firmada yaşanan hırsızlık olayı işyeri sahiplerini şok etti. Makine ve kimya firmasında yaşanan hırsızlık olayı, güvenlik kameralarına yansıdı.

Yaşanan hırsızlık olayı güvenlik kameraları tarafından dakika dakika kaydedilirken, olayın faillerinin ise iki kişi olduğu tespit edildi. 

Gece yarısı toplam 35 dakika süren hırsızlık olayında firmanın maddi zarara uğradığı kaydedildi. 

Hırsızların, Göksu Mahallesi Baruthane Mevkiinde bulunan makine ve kimya firmasına ait 34 JD 5674 plakalı Renault marka otomobilin yanı sıra üç adet Nissan marka otomobilin yedek anahtarı, iki cep telefonu ve Toshiba marka dizüstü bilgisayarı çalarak olay yerinden hızla uzaklaştıkları, güvenlik kameralarında emniyet güçleri ve firma yetkilileri tarafından tespit edildi. 

Evlerinin önünde bulunan trafik ışıklarında plaka tanıma sistemine takılan hırsızların, olay yerine geldiği aracın plakasının da sahte olduğu emniyet güçlerince tespit edildi.

Olayın yaşandığı gecenin sabahında şirket personeli tarafından fark edilen durum sonrası, emniyet güçlerine haber verilerek soruşturma başlatıldı.

Şirket yetkilileri yaptıkları açıklamada, suçun faillerinin yabancı uyruklu olma ihtimali  üzerinde durulduğunu, başka bir aracın plakasının kopyalayarak kullanıldığını belirtti.

Emniyetin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Haber Merkezi

Dördüncü endüstri devrimi 2. bölüm
Önceki Dördüncü endüstri devrimi 2. bölüm
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi