Yaşam

Beykoz’da hırsızlık kol geziyor

Beykoz’da hırsızlık kol geziyor
2014.08.14 00:00
| | |
15333

Beykoz genelinde son bir ayda çok sayıda hırsızlık olayı yaşanması esnafı canından bezdirdi..

Girilen iş yerleri genellikle kuyumcular olurken, araştırma şirketleri, kolonya fabrikası, elektronik eşya satan mağazalar ve villalara giren hırsızlar çok güvenli yerlerden araç çaldı. Yaşanan bunca hırsızlık vakasına rağmen hiçbir failin ortaya çıkartılmaması da iş yeri sahiplerinde tedirginliğe neden oldu.

En son hırsızlık olayı ise Çavuşbaşı’nda yaşandı… İş yerinin kameralarına saniye saniye yansıyan hırsızlık olayında insanların silahlı olması dikkati çekti.

Gece saat 04.20 sularında yaşanan hızsızlık olayını gerçekleştiren 4 kişiden silahlı olan bir kişi kuyumcu dükkânının önünde elinde silahıyla nöbet tuttu. Hemen yan tarafta olan ve gece çalışan fırını da gözlem altına alan eli silahlı kişi hırsızlık olayının an be an yönetti. Diğer iki kişiden bir ise eletronik kepengi kırdıktan sonra arkadaşını çağırdı.

İçeri giren iki kişi dört dakikalık bir sürede kuyumcu dükkanını soyarak kayıplara karışırken, olay yerine gelen olay yeri inceleme ekipleri parmak izi analizi yaptı. 50 – 60 bin TL’lik zararı olduğunu söyleyen iş yeri sahibi ise, köprülerde otobanlarda geçiş yapan araçların plakalarının kayıt altına alındığını, Beykoz’da polis kameralarının bir işe yaramadığını söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Hırsızlık, Beykoz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"