Ekonomi

Beykoz’da Hikaye Fotoğrafçılığı

Beykoz’da Hikaye Fotoğrafçılığı
2014.07.08 00:00
| | |
24906

Foto galeri

Son yıllarda evlenecek çiftler stüdyo fotoğrafları yerine gerçek mekânlara ilgi duyar oldu.
Beykoz’da bu konudaki en başarılı örnekleri SAN Fotoğrafçılıkta bulmak mümkün. Paşabahçe ve Beykoz Stüdyoları’nda müşteri memnuniyeti odaklı çalışan SAN Fotoğrafçılık bir taraftan teknolojik değişimleri anında takip ederken, bir taraftan da yeni evlenecek çiftlere olağanüstü seçenekler sunuyor. Hem de son derece ekonomik şartlarla…

Son yıllarda evliliğe adım atacak çiftler, düğün ve nişan için stüdyo yerine tarihi ve doğal mekânlarda moda kataloglarını aratmayacak profesyonellikte fotoğraf çektirmeyi tercih ediyorlar.

Tüm çiftlerin albümlerinde evlilik fotoğrafları ayrı bir önem taşıyor. Son dönemde stüdyoda bilgisayar programlarıyla oluşturulan fonların ve mekânların eşlik ettiği fotoğraf kareleri yenilikten hoşlanan genç çiftleri tatmin etmiyor. Özel günlerinin en önemli anısını oluşturan fotoğraflar için gerçek mekânları tercih eden çiftlerin albümlerinde yer alan kareleri artık sadece gençlerin hayal güçleri sınırlandırıyor.

Stüdyoda poz vermek yerine deniz kıyısı, göl kenarları, yaylalar gibi doğal mekânların yanı sıra Taşköprü, cumbalı eski evler, tarihi yapılar da gelin ve damatların en güzel günlerini ölümsüzleştirmek için tercih ettiği mekânlar arasında yer almaya başladı. Çiftler moda kataloglarını aratmayacak profesyonellikte çekilen ve düzenlenen bu fotoğrafların çekimi sırasında eğlenceli dakikalar da yaşıyor.

 Hikâye Fotoğrafçılığının Beykoz’daki adresi SAN Fotoğrafçılık!

Düğün albümlerindeki bu yeni modaya ''Hikâye Fotoğrafçılığı'' olarak adlandırılan yeni bir tarz da eşlik ediyor. Düğün günü yaşadıkları heyecanın ve yapılan hazırlıkların doğal bir atmosferde fotoğraflanmasını isteyen çiftler hikâye fotoğrafçılarının kapısını çalıyor.

Beykoz’da “Hikâye Fotoğrafçılığının” en çok tercih edilen markası olmayı başaran SAN Fotoğrafçılık da “Bizim için özelsiniz” sloganıyla Hikâye Fotoğrafçılığını bir adım daha ileriye taşıyarak yeni evli çiftleri sabah kahvaltılarından başlayıp gün sonuna kadar görüntüleyerek son derece zahmetli ama bir o kadar da unutulmayacak bir çalışma hazırlıyor.

Diler Kavrak “herkes fotoğraf çekebilir ama herkes evlilik fotoğrafı çekemez” şeklinde başladığı kısa söyleşimizde evlilik fotoğrafçılığı ve hikâye fotoğrafçılığını “farklı olursanız karşınızdaki çift özel olduğunu hissedecektir” cümleleriyle özetliyor.

“Mesleğimizi çok önemsiyoruz zira yeni evlenen çiftlerin o güne dair ellerinde kalan tek şey evlilik videoları ve fotoğraf albümleri oluyor. On yıl, on beş yıl sonra o albümler inanın dünyanın en değerli hazinesinden daha kıymetli oluyor. Çünkü yıllar sonra o albüm ve videoları açtığınızda o günkü duyguları daha yoğun yaşıyorsunuz. Biz de bu konuda müşteri memnuniyetini arttırmak amacıyla Beykoz ve Paşabahçe Stüdyolarımızı yeniledik. Her iki stüdyomuzda olağanüstü yenilikler yaptık. Açıkçası Beykoz’un markası olmayı başardık.

Nişan ve evlilik fotoğrafı çekimlerimizde çiftlerimizle kurduğumuz samimi ortam, çalışmalarımızın daha verimli geçmesini sağlıyor. Sonuç itibarıyla nişan fotoğrafını çektiğimiz çiftin kısa bir süre sonra evlilik fotoğrafını çekiyoruz. Yıllar önce evlilik fotoğraflarını çektiğimiz birçok çiftimizin çocuklarının sünnet fotoğraflarını çekmek ise bizleri inanılmaz mutlu kılıyor.

Çiftlerimizle stüdyomuzda başlayan çekimlerimizi Beykoz’un değişik mekânlarındaki dış çekimlerimizle destekliyoruz. Çifterimize poz verdirmek yerine, gerçek duygularının fotoğraf karelerine yansımasını istiyoruz. Ancak günün aşırı heyecanı ve telaşı çiftlerimizin o güne ait küçük ama son derece önemli mutlu ayrıntıları ıskalamasına yol açıyor. Hikâye Fotoğrafçılığının bence amacı da bu olmalı. Yani, çiftimize o günü tekrar hissettirebilmeli.”

Müthiş bir seçenek; Kristal Albüm yalnız SAN Fotoğrafçılıkta 
    
Hikâye fotoğraflarını baskıya da dönüştüren SAN Fotoğrafçılığın Müdürü Erdinç Kavrak, bu tarz çekilen fotoğrafların basımının da çok önemli bir süreçten geçtiğini belirtirken bu süreçte gelinen en son noktanın “Kristal Albüm” olduğunu ifade etti. Kavrak, “Kristal Albümü Beykoz’da şu an sadece biz müşterilerimize sunuyoruz. Bir albüm düşünün ki yaprakları kristal kaplı. Son derece zevkli bir çalışma ve yeni olduğu için müşterilerimize özel bir kampanya yapıyoruz. Kampanya kapsamında şimdiden Eylül ayına kadar 175 adet sattık”. 

Çiftlerin fotoğraflarının yer aldığı albümlerin birer adet de küçük cep boyunu da bastıklarını ve bunların çantada rahatlıkla taşınabildiğini ifade eden Kavrak, ''Bunun yanında çiftlerin anne ve babaları da unutulmuyor. Aynı fotoğrafların ''kaynana albümü'' diye nitelendirilen albümleri de hazırlanıyor. Bu albüm çiftlere verilenden biraz daha küçük boyutta oluyor. Böylece evlenen çiftin aileleri de bu özel fotoğraflara daha ekonomik bir baskıyla sahip olabiliyor. Dileyen çiftlerimize set albümler hazırlıyoruz. Albümün yanında cep albümleri kaynana albümü, büyültme ve çoğaltmaları paket olarak sunabiliyoruz'' diye konuştu.

Kavrak çiftlerin mutlaka randevu alması gerektiğinin altını çizerken, randevu saatlerine uymanın da çok önemli olduğuna dikkat çekti.

SAN Fotoğrafçılık (Kavrakoğlu Ltd. Şti.)

Paşabahçe Sahip Molla Cad. No: 11 Yapı Kredi Bankası Karşısı Paşabahçe

Randevu Telefon : 425 54 90

Beykoz Merkez Camii Arkası No: 9 Beykoz

Randevu Telefon : 323 18 14

Anahtar Kelimeler: beykoz, san fotoğrafçılık, sinan kavrak, paşabahçe, hikaye

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"