Güncel

Beykoz'da herkes kafasına göre takılıyor

Beykoz'da herkes kafasına göre takılıyor
19.02.2018 09:48
| | |
14339

Beykoz'un en önemli sorunlarında bir olan ve yıllardır çözüm bekleyen otopark sorunu herkesi kafasına göre çözüm üretmeye zorluyor...

Çekicilerin geliş güzel ara sokaklarda ki araçları çekip, ana arterlerde trafiği engelleyenlere dokunmayarak,  vatandaşı canından bezdirirken, Restoranlarda kendilerine özgü yöntemlerle kamu alanı olan yerleri çevirerek müşterileri için otopark üretiyor.

Gerek Kavacık Merkez'de, gerekse Rüzgarlıbahçe'de bu durumlarla karşılaşmak mümkün... Dolayısıyla o bölgede işi olan, yada başka bir amaçla o bölgeye giden vatandaş işgal edilmiş yerlere araç park edemediği gibi bir haksızlıkla da karşı karşıya kalıyor.

Vatandaşlar, Restoran ve lokantaların bu gasp yönteminden vazgeçmesini ve Beykoz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nün buna çare üretmesini istedi.

Öte yandan, Rüzgarlıbahçe'de Beykoz Belediyesi'ne ait olan otoparkın Bayramoğlu Dönere kiralandığı ve vatandaşların otoparkı kullanamadığı bildirildi. Beykoz'un en önemli sorunları arasında yer alan otopark eksikliğinin bir an önce giderilmesi gerektiği kaydedildi.   

  

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Otopark, İşgal, Çözüm

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"