Beykoz'da her mahalleye yeraltı çöp konteyneri

  • 0
  • 10258
Beykoz'da her mahalleye yeraltı çöp konteyneri

Beykoz’un geleceği için çevre ve temizlik hizmetleri alanında modern projeler geliştiren Beykoz Belediyesi tüm mahallelere yer altı konteynerleri kuruyor.

“Her Eve 1 çöp Bidonu” uygulamasıyla ilçedeki 45 bin haneye kapalı çöp bidonları dağıtılan ilçede, temizlik hizmetlerini daha kaliteli vermek üzere yeraltı konteynerleri monte ediliyor.  

Hedef 400 Konteyner  

Kavacık Mahallesi’nde 48 konteynerle başlayan ve ana arterlerde devam eden uygulama kapsamında bugüne kadar Beykoz’un farklı noktalarına 200 yer altı konteyneri monte edildi.

Beykoz Belediyesi’nin hedefi bu sayıyı 400’e çıkarmak ve böylece ana caddelerdeki çevre ve görüntü kirliliğine de son vermek. 

Çöp Sızdırmıyor  

Normalden 8 katı büyük olan konteynerlerin 3’te 2’si yerin altına, 3’te 1’i ise yerin üstüne monte ediliyor. Kapalı ve sağlam mekanizmasıyla koku ve çöp sızıntısını önleyen konteynerler şık tasarımlarıyla da estetik bir görünüm sunuyor. Büyük hacmi sayesinde günlük çöp toplama sayısını azaltan konteynerlerin çevresinde sokak hayvanları da kümelenmiyor.

Beykoz Belediyesi’nin ana arterlerde temizliği modern biçimde sağlanacağı konteynerler 2013 yılında tüm mahallelerde yaygınlaşacak.  

Haber Merkezi

Muhtar Kolcu: Bende Mağdurum
Önceki Muhtar Kolcu: Bende Mağdurum
Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Sonraki Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz