Yaşam

Beykoz'da hayvanseverlerin eylemi

01.08.2015 19:17
| | |
6455

Video galeri

Beykoz'da bir grup hayvan sever, bazı evcil hayvanların kimliği belirsiz kişilerce zehirlenerek öldürüldüğü iddiasıyla eylem yaptı.

Beykoz'da bir grup hayvan sever, bazı evcil hayvanların kimliği belirsiz kişilerce zehirlenerek öldürüldüğü iddiasıyla eylem yaptı.

Hisar ve Göksu Evleri Hayvan Korumacıları Platformu üyesi grup, Anadoluhisarı'nda bulunan Hisar Evleri Sitesi Nergis Caddesi'nde bir araya geldi. Cadde girişine, ölü bulunan hayvanların fotoğraflarıyla "Katiller bulunsun" yazan pankart asan grup, yağmur nedeniyle bir süre bekledi. Bazı site sakinleri de köpekleriyle gelerek, eyleme destek verdi.

Ardından gazetecilere açıklama yapan grup sözcüsü Dilek Atik, geçen pazartesi gecesi, Hisar Evleri Sitesi'nde çok üzüldükleri bir olayın yaşandığını söyledi. Söz konusu gece, sitelerinde 6 köpek ile 2 kedinin öldürüldüğünü belirten Atik, "Salı sabahı fark ettik. Bir komşumuz ilk önce ölü 2 köpek gördü. Sonra, besleme odasında 4 ölü köpek bulundu. Belediyeye haber verdik. Sitede arama yapan ekipler, zehirli kıyma buldu. Hayvanlar, bu zehirli kıymalarla öldürüldü" dedi. Atik, belediye veterinerlerinin, bunu tespit ederek, tutanak tuttuğunu dile getirerek, "Hayvanların zehirlendiği çok belli. Bu konuda hiç şüphe yok. Sitenin kamera kayıtları var. Onlar, polise teslim edildi. Savcılığa şikayette bulunduk. Bundan sonra bu olayı yapanların bulunmasını bekleyeceğiz" diye konuştu. Grup, açıklamanın ardından dağıldı.

AA

Anahtar Kelimeler: beykoz Haberleri, hayvansever, eylem, Hisar Evleri, Nergis Caddesi, Göksü Evleri, Dilet Atık

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"