Beykoz'da hayatı durduran bisiklet yarışı

  • 0
  • 8161
Beykoz'da hayatı durduran bisiklet yarışı
Beykoz'da hayatı durduran bisiklet yarışı
Beykoz'da hayatı durduran bisiklet yarışı
Beykoz'da hayatı durduran bisiklet yarışı
Beykoz'da hayatı durduran bisiklet yarışı
Beykoz'da hayatı durduran bisiklet yarışı

Turkcell sponsorluğunda Beykoz Belediyesi katkılarıyla ilçede hayatı yarım gün boyunca durduran bisiklet yarışında 1400 sporcu pedal çevirdi.

Ülke sporunun en büyük destekçilerinden Turkcell’in ana sponsorluğunda, Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenen Turkcell Granfondo Yol Bisiklet Yarışı sona erdi. Startı Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tarafından verilen yarışta farklı kategorilerde 2 bine yakın bisikletçi, İstanbul Boğazı’nın eşsiz doğal güzellikleri arasında pedalladı.

Turkcell Granfondo İstanbul Yol Bisiklet Yarışı, birçok ülkeden 2 bine yakın bisikletçiyi İstanbul Beykoz’da bir araya getirdi.  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Turkcell Kurumsal İletişim Marka ve Medya Yönetim Direktörü Aslıhan Ahızkal ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç’ın startını verdiği yarışın 93 kilometrelik uzun parkurunda erkeklerde Gökhan Uzuntaş birinci, Aydın Köfteci ikinci, Ömer Taha Yalçın üçüncü oldu.

Uzun parkurda kadınlarda ise birinciliği Şeniz Pamuk, ikinciliği Merve Güney, üçüncülüğü Züleyha Dikbaş elde etti. Turkcell Granfondo İstanbul’un 43 kilometrelik kısa parkurunda ise; erkeklerde Takyeddin Kuluk, kadınlarda Sevcan Alper birinciliği aldı. Erkeklerde ve kadınlarda yarışı dereceyle tamamlayan diğer isimler Aylin Yüce, Kübra Nur Pınarak, Bilal Köse ve Yunus Özdemir oldu.

Dünyaca ünlü yol bisiklet yarışının heyecanını Türkiye’ye taşıyan Turkcell Granfondo’nun İstanbul etabında ilk olarak uzun parkurun startı verildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak saat 08.00’de Beykoz’dan yarışı başlattı. 08.20’de ise kısa parkurda heyecan start aldı.  Sporcular, Boğaz’ın eşsiz doğal güzellikleri arasında yarışma şansına sahip oldu. Beykoz’dan start alan yarışta bisikletçiler; Hıdiv Kasrı, Anadolu Hisarı, Küçüksu Kasrı ve Beykoz Korusu gibi şehrin tarihi ve doğal güzellikleri arasındaki rotayı takip ederek bitiş noktasına ulaştı.  

Turkcell Granfondo Yol Bisiklet yarışının startını veren Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülke konumundayız. Bu bilinçle hareket ediyor; gençlerimizi spora teşvik etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Genç, yaşlı demeden tüm vatandaşlarımızın spor yaparak sağlıklı bir yaşama sahip olmasını tavsiye ediyoruz. Bugün, burada iki bine yakın sporcunun yer alması, adımlarımızı doğru attığımızın göstergesidir" ifadelerini kullandı.

Toplumu daha sağlıklı kılmak için farkındalığı artırma yönünde çalışmalar yaptıklarını dile getiren Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "Bisiklet sevdalıları, bisiklet sporcuları, hayata farklı pencereden, mutluluk penceresinden bakma gayretinde olan herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bugün Turkcell Granfondo’ya 3’üncü kez ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşadık. Beykoz bisiklet sporu için muhteşem bir adres. Bunda hem Beykoz’un olağanüstü doğasının hem de belediye olarak spora ve sporcuya yaptığımız yatırımların rolü var. İlçemizde farkındalığı artırmak adına düzenlediğimiz tüm yarışlarda olduğu gibi Granfondo’da da imkanlarımızı seferber ettik." diye konuştu.

Aydın, şunları kaydetti:

"Ben, yarışan tüm sporcularımıza katkıları için teşekkür ediyorum. Derece yapan, katılım gösteren arkadaşlarımızı can-ı gönülden tebrik ediyorum.  Sizlerin de desteğiyle, merkezinde bisiklet olan spor branşlarının yaygınlaşmasını arzuluyoruz. Türkiye’nin aktif nüfusunun işe gidip gelirken bisiklet kullanmasını istiyoruz. Toplumu daha sağlıklı kılmak için, farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Bize destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Bisiklet şehirlerimiz var. Hayatını kaybeden arkadaşlarımız var. Her defasında son olur diye umut ediyoruz. Bisiklete sahip çıkmaya, otomobillerden daha çok bisiklet görmeyi arzu ediyoruz. Amacımıza hizmet veren herkese teşekkür ediyor, hepinizi tebrik ediyorum."

Turkcell Granfondo İstanbul etabı, ödülü töreni ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Haber Merkezi

Beykoz Belediyesi'ni CHP'li bir belediye yapacağız
Önceki Beykoz Belediyesi'ni CHP'li bir belediye yapacağız
İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Sonraki İstanbul yağışlara hazır mı? Beykoz Meclis Üyesi anlattı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz