Spor

Beykoz'da 'hayat sokakta'

Beykoz'da 'hayat sokakta'
02.05.2015 15:17
| | |
4641

İncirköy Spor Kulübü'nün minik yürekleri sahaya indi.

Geçtiğimiz Mart ayı ortalarında AK Parti, CHP ve MHP Milletvekillerinin katılımıyla görkemli bir şekilde açılışı yapılan ancak daha sonra çeşitli gerekçelerle dernek binası mühürlenen İncirköy Spor Kulübü, minik sporcularını alarak sahaya indi. Adeta "Beykoz'da hayat sokakta" diyen sporcular, heyecan içerisinde formalarını giyerek derneğin karşısındaki spor alanına geldiler. Futbol, voleybol ve basketbol oynayan İncirköylü gençler ve minikler, geleceğin sağlıklı Beykozluları olmak için adım attılar.

Aynı zaman milli takımın rengi de olan kırmızı-beyaz renkli formalarını sırtlarına geçiren İncirköylü gençler, Hocaları Mahmut Tanış'ın önderliğinde ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Kadınlar A Milli Takım'a kadar yükselen Ebru Tezcan gibi 'yeni Ebrular' yetiştirecek olan Mahmut Tanış, yaşanan gelişmelerden dolayı olumsuz etkilenen mahalle gençlerine moral de verdi. Minikler ve gençlerle şakalaşan Antrenör Mahmut Tanış, antrenmanın başlamasıyla birlikte gençlerden azami ölçüde gayret beklediğini söyledi.

İncirköy Spor Kulübü Başkanı Mahir Taştan da Mahmut Tanış ile birlikte gençlerle el eleydi. Dost Beykoz'a özel olarak açıklama da yapan Mahir Taştan, "Bu çocuklarımız zaten yıllardır burada antrenman yapıyor. Biz Kulübü buradaki çocuklarımızın bir yeri olması için ve maddi olarak daha fazla katkı sağlayalım diye kurmuştuk. Kulübümüz mühürlendiği için hâlâ kapalı... Ancak bu bizim spor yapmayacağımız ve spordan vazgeçeceğimiz anlamına gelmiyor. İşte antrenmanımızı yapmaya başladık ve yeni sporcular yetiştirmek için 2 Mayıs itibariyle de çalışma startımızı verdik" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, İncirköy Spor Kulübü, Mahir Taştan, Mahmut Tanış, Ebru Tezcan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"