Beykoz’da hayat normale çabuk döndü

  • 0
  • 6843
Beykoz’da hayat normale çabuk döndü
Beykoz’da hayat normale çabuk döndü
Beykoz’da hayat normale çabuk döndü
Beykoz’da hayat normale çabuk döndü
Beykoz’da hayat normale çabuk döndü
Beykoz’da hayat normale çabuk döndü
Beykoz’da hayat normale çabuk döndü

Beykoz'da yaşayanlar için olmazsa olmazlardandır sahil turları...

Her ne kadar belli yaş gruplarına haftanın belirli günlerinde izin hakkı verilirken, işte o yaş gruplarının dışarı çıkma anlarında ilçe genelinde yoğunluk belirgin biçimde hissedildi.

Cuma Günlerinde 18 yaş altı nüfusu oluşturan kesim kendilerini meydanlara, sahillere, çay bahçelerine atarlarken her ne kadar dikkat edilme gayretinde olunsa da sosyal mesafe kuralları bazı anlarda unutuldu.

Beykozluların yaz döneminde en fazla ilgi gösterdiği çay bahçelerinden olan Yalıköy Özlem Aile Çay Bahçesinde eski bol muhabbet ve keyifli sohbetlere geri dönülürken, vatandaşlar mümkün olduğunca Covid-19 Salgınına değinmemeyi yeğledi.

Yeni normal adı ile adlandırılan günlük yaşantıda Beykozlular Beykoz Çayırı ve Beykoz Korusu gibi yerlere de bir hayli ilgi gösterdi. Tarihi Beykoz Çayırında top oynayan 18 yaş altı gençleri neşelimi neşeliydi.

Beykoz Merkezi etrafındaki konumlandırılabilecek işletmelerden Özlem Çay Bahçesi ve Dalyan Cafe de genelde orta yaş ve üzeri insanlar görünürken, ilçe girişi sahilindeki Kule Çay Bahçesinde ise daha çok genç insanlar vardı.Yalıköy-Beykoz arasındaki sahilde yoğunluk gözlemlenirken her sene kurulan Tarihi Beykoz Dalyanını arkasına alan Beykozlular bol, bol fotoğraf çektirdiler. Bu arada bazı Beykozlular kendilerini denizin maviliklerine bıraktı. Eski Paşabahçe Cam Fabrikası Sahilinde denize giren birçok genç vardı. Bazı Beykozlular ise sandal kiralayarak mavi sulara açılmayı yeğledi.Beykoz Sahilinde gezinenler açıklarda kano turu yapanlara rastlarken, Kano kullanmayı öğreten ismin milli kürekçiler Osman Alim ve Ekincan Yılmaztürk olduğu öğrenildi. Beykoz Belediyespor Hentbol Altyapı Takımlarında çocukları spor yapan Canan Erdal ve Elif Battal'a bu kez kendileri değişik bir spor dalı ile tanışırken, Beykoz açıklarında yapılan gezintiden bir hayli keyifli idiler.

Tabii ki 18 yaş altı izin olurda çocuk parkları da boş kalır mı? İlçe genelindeki her çocuk parkında yoğunluk vardı... Çocukları ile parka akın eden bazı ailelerin arkadaşları ile piknik yaptıkları gözlemlendi.

İnsanlar kadar hayvanları da düşünen Beykozlular yine görevlerinin başındaydılar. Kimileri köşe başlarındaki su kaplarına sıklıkla su doldururken, kimi Beykozlu hayvan severler ise martı ve balıklar için denize torba, torba ekmek bıraktı.

Haber Merkezi

Beykoz’da 8 hafta sonra yasaksız hafta sonu
Önceki Beykoz’da 8 hafta sonra yasaksız hafta sonu
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler