Beykoz'da hayat durdu, Ulu Önder Atatürk anıldı

  • Güncelleme: 10.11.2020 11:26
  • Okunma: 1633 kez
  • Yorum: 0
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 82. yıl dönümünde Beykoz'da anıldı.
Beykoz'da hayat durdu, Ulu Önder Atatürk anıldı

Beykoz Belediye Meydanı'nda Ulu Önder'i anmak için 09.45'te çelenk töreni yapıldı. Törene Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İstanbul Boğaz Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Aydın, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Aydın Düzgün, MHP Beykoz İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, İYİ Parti İlçe Başkanı Akif Taşdemir, mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Daha önceki resmi törenlerin aksine bu kez bütün siyasi partilerin ve STK'ların Atatürk büstüne çelenk bırakmasına daha önce resmi tören kapsamında müsaade edilmezken, 10 Kasım'a özel olarak müsaade edildi.

Saat 9'u 5 geçe hayat durdu

Çelenk töreninin ardından saatler 9'u 5 geçtiğinde ülke genelinde olduğu gibi Beykoz'da da hayat durdu.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma töreninde sirenler iki dakika boyunca çaldı, ilçenin her köşesindeki vatandaş saygı duruşunda bulundu.

 Anma törenine İstanbul Boğazı'ndan geçişine devam eden gemiler, yolcu vapurları ve tekneler  de sirenlerini çalarak eşlik etti.

Saat 09.05'te sirenlerin çalmasıyla birlikte her yıl 10 Kasım'da olduğu gibi bu yıl da vatandaşlar Ata'ya saygı için kontak kapattı.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde de duyulan sirenler üzerine vatandaşlar kontak kapattı ve araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu.

Siyasi parti ve dernekler çelenk bıraktı

İlçe Kaymakamlığı, Boğaz Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi, Vatan Partisi, Beykoz Muhtarlar Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği, Beykoz Eğitimi Destekleme Derneği gibi birçok siyasi parti ve dernekler çelenklerini Atatürk Anıtı önüne koydu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 82'inci yıl dönümünde saatler 09.05'i gösterdiğinde Beykoz’da hayat durdu.

Çelenk töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İshakağa Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Çiçek Arcanlı yaptı.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz