Beykoz’da hayaller gerçeğe dönüşüyor

  • 0
  • 7015
Beykoz’da hayaller gerçeğe dönüşüyor
Beykoz’da hayaller gerçeğe dönüşüyor
Beykoz’da hayaller gerçeğe dönüşüyor
Beykoz’da hayaller gerçeğe dönüşüyor
Beykoz’da hayaller gerçeğe dönüşüyor
Beykoz’da hayaller gerçeğe dönüşüyor
Beykoz’da hayaller gerçeğe dönüşüyor
Beykoz’da hayaller gerçeğe dönüşüyor
Beykoz’da hayaller gerçeğe dönüşüyor
Beykoz’da hayaller gerçeğe dönüşüyor

Beykoz Sanat Eğitim Merkezi (BEYSEM)’de mahir ustalar eşliğinde ücretsiz hobi-sanat eğitimi ve yetenek atölyelerine katılan ilçe sakinleri mutluluk veren hobiler ediniyor, yeteneklerini keşfediyor, üniversite ve iş hayallerine kavuşuyor.

Beykoz Belediyesi tarafından, “5 Yılda 15 Yılık Hizmet” parolasıyla, ilçe sakinlerinin zamanlarını kültürel ve sosyal faaliyetlerle değerlendirmesi ve sanatla buluşması amacıyla 2019 yılında 4 merkezde kurulan BEYSEM bugün 10 faklı noktada 86 branşta hizmet veren büyük bir aile oldu.

5 yılda 24 Bin 570 Kişi Yararlandı

BEYSEM’in çocuklardan genç ve yetişkinlere tüm yaş gruplarını kapsayan, alanında uzman öğretmenler ve usta öğreticiler eşliğinde hayata ve insana değer katan eğitimlerinden bugüne kadar 24 bin 570 ilçe sakini yararlandı.

Görsel Sanatlar, Müzik ve Sahne Sanatları,  Geleneksel Sanatlar, Dil Akademisi, Yetenek ve Hobi Atölyeleri, Kadınlara Özel Kurslar ve MEB Onaylı Sertifika Programları  olmak üzere 7 ana dalda hizmet veren BEYSEM’de eğitimler 2023-2024 döneminde de doludizgin devam ediyor. 

Kadınlara Özel El Sanatları 

Sanat yoluyla mutlu ve üreten bir ilçeye katkı veren BEYSEM, nitelikli eğitimlerive uzman kadrosuyla hizmete açıldığı ilk günden itibaren ilçedeki kadınların buluşma adresi oldu.

Geleneksel el sanatları ve hazır giyim branşlarınınkadınlar tarafından en fazla ilgi gördüğü merkezde, iğne oyasından, deri tasarımı ve işlemeye, ahşap boyamadan sepet örücülüğüne 22 branşta eğitim veriliyor.

BEYSEM çatısı altında vakitlerini değerlendiren, becerilerini geliştiren kadınlar bir birinden güzel ürün ve eserlere imza atıyor.

Gençler İçin Müzik ve Sahne Sanatları

Özellikle gençlerin yoğun katılım gösterdiği Müzik ve Sahne Sanatları kurslarında müzik hocalarıyla yaylı, üflemeli ve vurmalı aletleri kapsayan eğitimler veriliyor.

Müzik ve Sahne Sanatları kurslarına katılan gençler yeteneklerini geliştirirken konservatuvar ve hayallerindeki üniversitelere de hazırlanıyor.

BEYSEM bünyesindeki Tiyatro Akademisi’nde geçen dönem eğitim alan gençlerin tamamı devlet ya da özel üniversitelerin akademi ve ilgili bölümlerine girmeye hak kazandı.

Çocuklar Eğlenerek Öğreniyor

7’den 70’e herkesin ilgi alanları doğrultusunda en az bir branş bulacağı BEYSEM’de çocuklara akıl oyunlarından İngilizceye kemandan Kur’an-ı Kerime geniş bir yelpazede eğitim veriliyor.

Soğuksu Yücel Çelikbilek Gençlik Merkezi’nde kurulan makers atölyesinde ise küçük ilçe sakinlerini dijital dünyaya hazırlamaya yönelik robotik kodlama eğitimleri veriliyor.

Çocukların bilgi ve becerilerini eğlenerek geliştirdiği BEYSEM’de renkli kütüphaneler de bulunuyor.

Baruthane Sanat’ta İhtisas Eğitimi

Göksu Deresi kıyısında, tarihi ve doğal bir atmosferde konumlanan “Baruthane Sanat Merkezi”, modern ve klasik sanat atölyeleriyle temel eğitimlerini ihtisas düzeyine yükseltmek isteyen sanatseverleri ağırlıyor.

Ebru, Tezhip, Hüsn-i Hat, Resim, Bilimsel Bitki Ressamlığı, Çini Desen Tasarımı, Kaligrafi, Katı Minyatür, Sulu Boya İlistrasyon ve Kara Kalem derslerinin verildiği merkez, uzmanlık eğitimin yanı sıra güzel sanatlar fakültesi ve akademilere hazırlanan gençlere eğitim hizmeti sunuyor.

Baruthane Sanat Merkezi, her dönem üniversitelerin ilgili bölümlerine öğrenci göndermenin gururunu yaşıyor.

Merkezde ayrıca çocuklar için resim ve ebru dersleri de yapılıyor.

Dil AkademisiDünyaya Kapı Aralıyor

Beykozluların kişisel gelişimini de destekleyen BEYSEM, yeni bir dil öğrenmek ve becerilerini geliştirmek isteyen katılımcılara başta İngilizce olmak üzere 12 farklı dünya dilinde eğitim veriyor.

Dil Akademisindeki tüm dersler, konuşma kulübü ve aktivitelerle destekleniyor.

Atölye & Geziler

BEYSEM’deki sanat eğitimleri, branşlara uygun misafir sanatçıların ağırlandığı atölyeler, müze gezileri, dış mekân faaliyetleri ve yarışmalarla zenginleşen dolu dolu bir programla kursiyerlere yeni ufuklar açıyor.

Kurslara düzenli katılım sağlayan kursiyerlere belirlenen branşlarda MEB onaylı sertifika veriliyor.

Bilgi için:

Beykoz Belediyesi Çözüm Merkezi:

444 66 61

 

Kartal da uyuşturucu operasyonu
Önceki Kartal da uyuşturucu operasyonu
Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Sonraki Beykoz Nöbetçi Eczaneler Haziran 2024
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz