Beykoz’da Hatice Ö’yü dolandıran zanlı yakalandı

  • Güncelleme: 23.09.2017 14:04
  • Okunma: 7173 kez
  • Yorum: 0
Kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp Beykoz’da Hatice Ö’yü dolandıran Bekir Badruk tutuklandı.
Beykoz’da Hatice Ö’yü dolandıran zanlı yakalandı

Telefonla  aradıkları kişileri banka hesaplarından terör örgütü hesaplarına para transferi yapıldığı bahanesiyle dolandırdığı iddiasıyla 4 kişi yakalandı.

İstanbul'da kendilerini polis ve savcı olarak tanıtıp telefonla aradıkları kişileri banka hesaplarından terör örgütü hesaplarına para transferi yapıldığı bahanesiyle dolandırdığı iddiasıyla 4 kişi yakalandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırcılık Büro Amirliği ekipleri, ihbar üzerine kendisini polisolarak tanıtıp dolandırıcılık yaptığı öne sürülen Bekir Badruk'u ve 3 kişiyi düzenlenen operasyonla yakaladı.

Emniyette 10 dolandırıcılık ve 2 kasten yaralama suçlarından kaydı bulunan Bekir Badruk'un 25 Temmuz'da Küçükçekmece'de ikamet eden Mehmet B'yi telefonla arayarak kendisini polis olarak tanıttığı ve banka hesabından terör örgütü hesaplarına para transferi yapıldığı bahanesiyle evdeki paraları geçici olarak kendisine vermesini istediği öğrenildi. Kendisini arayan kişinin polis olduğunu düşünen Mehmet B, 122 bin dolar, 9 bin lira ve yaklaşık 31 bin lira değerindeki altınları poşete koyarak şüpheliye teslim etti.

Şüpheli Bekir B'nin aynı yöntemle Beykoz'da ikamet eden Hatice Ö'nün de bin 50 dolar, 2 bilezik, 2 altın saat, 2 kolye ve yüzüğünü dolandırdığı belirlendi.

Şüphelinin Hatice Ö.yi telefonla yönlendirirken içinde para olan poşeti alma anları güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

Emniyetteki ifadesinin ardından 3 kişi serbest bırakılırken adliyeye sevk edilen Bekir Badruk tutuklandı.

Haber Merkezi