Beykoz’da haşere ilaçlaması için arayabilirsiniz

  • Güncelleme: 04.07.2019 19:17
  • Yorum: 0
Beykoz’da sivrisinek ilaçlama çalışmaları 45 mahallede, 4 ayrı ekiple gece ve gündüz kesintisiz sürüyor.
Beykoz’da haşere ilaçlaması için arayabilirsiniz

Sivrisinek ve uçan kanatlılarla etkili mücadele için muhtarlar da ekiplerle mesai yapıyor.

Beykoz Belediyesi ekipleri, yeşil alanların, mesire, park ve bahçelerin yoğun olduğu ilçede sivrisinekle mücadele çalışmalarına aylar öncesinden başlamıştı.

İlkbahar aylarında üreme noktalarına yönelik önlemler alınırken yaz aylarında görülen sivrisinek ve uçan kanatlılarla mücadele gece ve gündüz hız kesmeden sürüyor.

45 mahallede her hafta ilaçlama 

45 Mahalleyi kapsayan yaz ilaçlama programında, ekipler her akşam 4 farklı mahallede olacak şekilde düzenli ilaçlama yapılıyor.  

Gündüz ekipleri ise çağrı merkezine gelen talepleri karşılarken, dere kenarları, sulak alanlar, metruk binalar, kanallar, gübrelikler, havuzlar, parklar ve çalılıkları ilaçlıyor.

Muhtarların eşlik ettiği ekipler mahallelerde kendilerine gösterilen üreme alanlarını ilaçlayarak sivrisineklerin üremesini engelliyor. Ayrıca ilaçlama yapılan noktalar GPRS cihazlarıyla takip ediliyor ve kayıt altına alınıyor.

Vatandaşlarda önlem alabilir

Sivrisinekle mücadele için vatandaşların sinek üreme alanlarına yönelik alabileceği basit önlemleri içeren bilgilendirici broşür ve video-animasyonlar da hazırlandı.

Broşürlerde vatandaşlardan özellikle saksı, oluk, eski lastikler, kedi-köpek mama kapları, süs ve plastik havuzları, bidonlar, bahçe çizmeleri ile ev içi bitkilerini temiz tutmaları isteniyor.

Zira küçük bir su birikintisi yüzlerce sivrisinek için üreme ve yetişme alanı olabiliyor.

444 66 61 Nolu Çözüm Merkezi’nden ilaçlama istek ve şikâyetleri bildirilebiliyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Haşere, Sivrisinek, İlaçlama

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz