Yaşam

Beykoz’da hasat bu yaz alınacak…

Beykoz’da hasat bu yaz alınacak…
01.04.2016 17:44
| | |
3349

Beykoz Belediyesi tarafından Paşamandıra’da kurulan Meyve Bahçesi’nde ağaçların dikimi büyük oranda tamamlandı.

17 tür meyve ağacıyla yaza hazırlanan alanda Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar ilçe sakinleriyle birlikte 210 adet üzüm fidanı dikti.

Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından 18 bin 600 m2 arazi üzerinde kurulan Meyve Bahçesi’ne ilçenin doğal dokusuna uygun olarak elma, armut, nar, ceviz, kiraz, kayısı, karayemiş, vişne, incir, erik,  kivi, şeftali, ayva, üzüm, dut, hünnap ve ruscus ağaçları yer alıyor.

Meyve Bahçesi’ndeki çalışmaları inceleyen Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar ilçe sakinleriyle birlikte üzüm fidanlarının dikimini yaptı. Üzüm fidanlarının dikimiyle alandaki fidanların sayısı 922’ye ulaştı. 

Paşamandıra-Kavaklıdere’nin kenarında kurulan Meyve Bahçesi açıldığında İstanbul ve Beykozlulara piknik ve dinlenme alanları, çocuk parkları, yöresel köy evi, spor ve aktivite alanlarıyla hizmet verecek.

Özellikle yaz ayları ve hafta sonlarında uğrak yeri olması beklenen alana gelen ziyaretçiler geniş ve yeşil bir arazide gezinti ve piknik yapıp dalından meyve yemenin zevkini tadacak, çocuklar doğa ve toprakla buluşacak.

Meyve Bahçesi ilk ürünlerini bu yaz ziyaretçilere sunacak.

 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz haberleri, Paşamandıra, Meyve Bahçesi, Mahmut Gülbasar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"