Beykoz’da halk meclisleri yeniden başladı

  • Güncelleme: 31.10.2019 20:33
  • Okunma: 6343 kez
  • Yorum: 1
Beykoz’da Yücel Çelikbilek döneminde başlatılan mahallelerde halk meclisleri toplantılarını Murat Aydın’da gündemine aldı.
Beykoz’da halk meclisleri yeniden başladı

Beykoz Belediyesi ilk Halk Meclisi toplantısını Kavacık Mahallesi’nde yaptı. AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’ında katıldığı toplantıda mahalle muhtarı bölgede öne çıkan sorunları aktarırken, ilgili birim müdürleri de sorunlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Her hafta bir mahallede yapılması öngörülen Halk Meclislerinin ilki Kavacık Mahallesi’nde yapıldı.

Kavacık Pazar sokağında yapılan halk meclisine AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Kavacık Mahalle Muhtarı Yasemin Şahin, AK Parti Kavacık Mahalle Başkanı Eyüp Sultan Fındıkçı, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.  

Kavacık Muhtarı Yasemin Şahin

Programda ilk sözü alan Kavacık Mahallesi Muhtarı Yasemin Şahin oldu. “Sorunların yerinde tespiti ve çözümü için ortaya konulan yaklaşımın değerli olduğunu kaydeden Şahin, bizlerde muhtarlar olarak en ufak bir katkımız olursa, sorunlarımız çözülecektir. Bugün de İBB yetkilileriyle sorunları konuştuk.” İfadelerini kullandı.

Muhtar Şahin, Kavacık dörtyol trafiği, sağlık ocağının uzaklığı, 112 ambulansın konumu, Atatürk caddesinde karşıdan karşıya geçişlerde yaşanan sıkıntıyı, sokak hayvanları, MOBESE ve uyuşturucuyla mücadele konularındaki taleplerini İBB yetkililerine ilettiklerini söyledi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç

Halk Meclislerini 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi de yaptıklarını hatırlatan İlçe Başkanı Dilmaç,  “Seçim öncesi vatandaşlarımızla bu konsepte bir araya geliyorduk. Sayın Başkanımıza teşekkür ederim. Kavacık’ın seçilmesi ayrı bir güzellik oldu. Vatandaşımız sorunlarını direkt bizlere söyleyecekler. Bu meclisler 1994’ten beri yapılıyor ve sadece bizim partimizde var. Vatandaşı dinlemek sadece AK Partimizin kültüründe var.” İfadelerini kullandı.

Vatandaş soruları yazılı olarak verdi

Programda vatandaşların kamuya açık bir şekilde soru sormasına izin verilmezken, kendilerine dağıtılan kağıtlara soruların yazılmasını istediler.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’da açıklamasında, vatandaşların kendilerini sorgulamasını istedi.   

“Beykoz, Belediye Başkanını seçti. Meclis üyelerini seçti. Ne yaparlar? Takım hangi oyunculardan oluşmuştur. Bu işin psikolojik tarafı son derece önemlidir. Biz bunu önemsiyoruz. Güz döneminde kapalı alanda yapacağız.” diye konuşan Aydın, “programın asıl amacı sizin seçtiklerinizi denetlemenizdir. Düşünce olarak yönetime katılmak istiyorsunuzdur. İş tatlı bir şekilde bizim kültürümüzle de iç içe yürüsün” dedi.

 Murat Aydın, halk toplantısı olduğu için halk müziği sanatçısının kendilerine eşlik ettiğini söyledi.

Murat Aydın, Kavacık’ta 47 sokakta asfaltlama çalışması yürüttüklerini ve Beykoz’da kaliteli yama yaptıklarını ifade etti.

Programda, Beykoz Belediyesi’nin cevaplandırması istemiyle 80 soru yönetildi… Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç daha sonra soruları yanıtladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Halk Meclisi, Kavacık

Yorumlar (1 Yorum)

Aysel beltek (2 yıl önce)

Merhaba, sokak hayvanlarini nerede barindiriyorsunuz su anda?

Yorum Yaz