Spor

Beykoz'da Halk Koşusu 14 Mayıs’ta yapılacak

Beykoz'da Halk Koşusu 14 Mayıs’ta yapılacak
26.04.2017 19:39
| | |
6589

Beykoz Belediyesi'nin geleneksel olarak organize ettiği Halk Koşusu bu yıl 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri anısına yapılacak.

Bu yıl 7.'si yapılacak Geleneksel Halk Koşusunda 15 Temmuz Şehitlerinin aileleri, gaziler ve engelliler de katılacak. İlçedeki sportif rekabet ortamını arttırmak amacıyla yedi yıldır düzenlenen halk koşusunda bu yıl dereceye girenlere toplam 33 bin TL ödül verilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlenen halk koşusuna Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in de katılım göstermesi beklenirken, koşu 5 bin metrelik parkurda yapılacak.

7. Geleneksel Halk Koşusu, Belediye Meydanı’ndan başlayarak Kaymakdonduran Kavşağı’ndan aynı güzergâhın dönülmesiyle sona erecek.

Öte yandan Halk Koşusuna katılacak olan ilçenin en yaşlı bay ve bayan koşucusuna ise onur ödülü verilecek.

Beykoz Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek koşu için son başvuru tarihi 12 Mayıs 2017 olarak belirlenirken, yaklaşık bin kişinin koşuda yer alacağı öngörülüyor.

Beykoz Belediyesi 7. Geleneksel Halk Koşusu, 14 Mayıs 2017 Pazar günü Saat: 10.00'da 15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Meydanı’ndan başlayacak.

KAYDINIZI YAPABİLMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Halk Koşusu

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"