Beykoz’da halı sahası olan kulüpler isyan etti

  • Güncelleme: 02.07.2020 17:46
  • Okunma: 4255 kez
  • Yorum: 0
Dünyayı ve ülkeyi etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle dertli olan spor kulüplerinin yanında Beykoz’daki halı saha sahipleri de durumdan şikâyetçi.
Beykoz’da halı sahası olan kulüpler isyan etti

Pandemi sürecinde futbol kulüpleri, ligler devam etsin mi etmesin diye gündemi meşgul ederken, arka planda spor kulüplerindeki dramlar her geçen gün büyüyor.

Ne genel, ne de yerel yönetimlerden bir yardım göremeyen ve biriken faturalarla başı dertte olan kulüpleri terk eden gençler ve çocuklar sanal âlemin esiri oldu.

Milyonlarca çocuk, genç ve yetişkin için kötü alışkanlıklardan kurtulmak için sığınılacak en güvenli liman olan spor kulüplerine şimdilerde bir dokunan bin ah değil milyonlarca ah işitiyor. Bırakın liglerde göstereceği performansı, kimisi kapıların kilit vurmanın hesabını yapıyor.

Kulüplerin tek geçim kaynağı olan halı sahalarda açılmayınca işler iyice çıkmaza girdi.

Birçok kulüp yöneticisi en azından halı sahaların açılmasıyla küçükte olsa bir nefes alacaklarını ifade ederek, ‘halı sahalarımızı açalım, ödemelerimiz yapalım’ şeklinde destek istedi.

Kulüp yöneticileri; "Yetkililerden isteğimiz, gelin bizler için de bir karar alın birçok işletme için özel kurallar, kaideler belirleyip ilettiniz de biz halı saha işleten spor kulüpleri için bir çözüm üretemez misiniz? Her gün televizyon ekranlarında o kadar kalabalık görüntüler yayınlanıyor ki, onlara uygulanmayan kurallar bizlere mi uygulanmakta, affederseniz, 8-10 kişi yan yana diz dize içkilerini içip yudumlayacak, onlara bir şey denmeyecek, biz halı sahalarda maç yapmak ve yaptırmak isteyenlere siz şurada bir durun hele denilmekte. Spor salonları açık, orası açık burası açık... Biz acaba bu sürecin günah keçileri mi olduk?" diye dert yandı.

Öte yandan, akademik kariyer sahibi bir eğitimci de olan Kavacık Spor Kulübü Futbol Direktörü, Altyapı Takımlar, Futbol Okulları Sorumlusu Murat Yılmaz da yapmış olduğu açıklamada, "İstanbul'da amatör kulüpler ölmek üzere TFF ve  yan kuruluşları, spor bakanlığı yine sınıfta kaldı. Milyonlarca çocuk ve gence hizmet veren oluşumlara kimse el uzatmayacak mı? Kulüplerin tek gelirleri halı sahalar 120 gündür kapalı. Her şey açık kapalı spor salonları, barlar, tıklım tıklım uçaklar, otobüsler ama halı sahalar kapalı? Dr. Fahrettin Koca Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı T.C. Sağlık Bakanlığı"

Beykoz’da spor kulüplerinin yöneticileri, kendileri için ne kural, ne şart getirilirse getirilsin, “yeter ki şu halı sahalar açılsın” dedi.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Halı Saha