Beykoz’da halı sahalar ücretlimi olmalı, ücretsiz mi?

  • 28.09.2021 19:28
  • Güncelleme: 28.09.2021 20:17
  • Okunma: 4003 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da tamamen kendi öz kaynaklarıyla ayakta durmaya çalışan spor kulüplerinin gelirlerine göz konulduğu iddia edildi.
Beykoz’da halı sahalar ücretlimi olmalı, ücretsiz mi?

Beykoz Belediyesi’nin kendisine ait halı sahaların ücretsiz kullanımına izin vermesi Beykoz’da amatör spor kulüplerinin tepkisini çekti.

Amatör spor kulüplerinin yöneticileri, tepkilerini ve düşüncelerini aktarmak üzere AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’ı ziyaret etti.

Geçtiğimiz günlerde Beykoz İlçesinde 13 ayrı futbol sahasına asılan "Tesisimiz ücretsiz olup siz değerli halkımızın kullanımına açıktır" yazılı pankartın ardından spor camiasında tartışmalar başlamıştı.

Hafta sonunda Örnekköy Spor Kulübünün ev sahipliğinde yapılan toplantıda, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç ile konunun görüşülmesi kararı alınmıştı.

O görüşme gerçekleşti… Alınan karar gereğince randevu alınan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç kulüp yöneticilerince ziyaret edildi.
 


Muhammed Hanefi Dilmaç'ın yanı sıra Beykoz Belediyesi Meclis Başkan Vekili Gaye Zayıf, İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Yumurtacı ve Spor Komisyonundan Abdüsselam Bulut toplantıya katılan isimler oldular.

Yaklaşık 2 saate yakın süren toplantıya katılan spor kulüp başkan ve temsilcileri konuya ait kendi düşüncelerini içeren aktarımlarda bulunurlarken Dilmaç her bir konuşmacının cümlelerini not aldı, bazı anlarda ise soruları ile meseleyi enine-boyuna öğrenme yolunu tercih etti.

Kulüp temsilcileri, pankartların asımı öncesinde kendileri ile diyaloga girilmemesinden dert yanarken, Dilmaç ise bu konuyla ilgili Fatih Sağlam’ın kendisine, kulüp başkanlarıyla temas kurulduğu yönünde bilgi verildiğini kaydederek, şaşkınlığını ifade etti.

Başkan Dilmaç, "demek ki arada bir kopukluk oluşmuş ben bu konuda ayrıntılı bir bilgi edineceğim ve önümüzdeki hafta içinde de konunun Belediye kanadındaki muhatapları ile sizleri bir araya getirip ortak bir toplantı vasıtası ile varsa sorunun çözümü yönünde gayret sarf edeceğim" ifadelerine yer verdi.

Kaynarcaspor Kulübü adına toplantıya katılan Kulüp Başkanı Yücel Akkaya, "Beni Kurtköy'den arayan birileri sahamızda maç oynayacaklarını ve kendilerine sahayı tahsis etmemizi istedi" dedi. Bu pankartların asılması ile birlikte bu tür taleplerin olmayacağını ifade eden Akkaya, problemin daha da büyümeden çözülmesi gerektiğini vurgu yaptı.

Kulüp temsilcileri ise sahalarının hafta içinde zaten ücretsiz olarak vatandaşlara açık olduğunu belirtirlerken, akşam saatlerinde ise ortaya çıkan masrafların ödenmesi için belli bir saha kiralama bedelinin alındığını kaydetti.

Bazı kulüp temsilcileri ise Beykoz Belediyesi tarafından düşünülen proje ile halı sahalarının Belediyece görevlendirilecek güvenlik ve temizlik elemanı tahsisinin Belediye bütçesine yıllık giderinin oldukça yüklü bir rakam tutacağına rakamsal örnekler verirlerken, "Biz zaten sahalarımızın bakımını, temizliğin yapıyoruz, zaten Belediyemizden Spor Kulüplerine verilen rakamlar ortada, bunca masrafın ortaya çıkması mantık ile izah edilemeyecek bir derecede konu haline gelmiştir. Beykoz Belediyesi, “benim param var, ben bu rakamları öderim” diyorsa da bunun takdirini kamuoyuna bırakıyoruz, Beykoz Belediyesi de bizim, spor kulüpleri de bizim aynı ilçede yaşıyoruz. Ha bu işi yapmıyorsunuz, temiz tutmuyorsunuz, şu bu eksik derseniz de bunun denetleme mekanizması da hayata geçirilebilir görüşünü savundular.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Muhammed Hanefi Dilmaç, Halı Saha