Makaleler

Beykoz'da haftanın spor değerlendirmesi

08.04.2015 18:59
| | |
2927

04.04.2015 Cumartesi günü akşamı Rize deplasmanından dönen FENEBAHÇE SPOR KAFİLESİNE YAPILAN SALDIRIYI NEFRETLE KINIYORUM.

Öncelikle Fenerbahçe Spor Kulübüne, Tüm Spor Kamuoyuna ve saldırıda yaralanan Otobüs şoförüne geçmiş olsun.

U-19 A-Gençler kategorisinde grubunda şampiyon olan Çubuklu Spor’u tebrik ederim. Emeği geçen Teknik ekibi ve yönetimi de kutlarım.

Artık havalar ısınmaya başladı bahar geldi, biz spor adamları da havanın bu güzelliğinde spor tesislerini gezme imkanı buluyoruz. Özellikle hiç bir spor kulübünü ayırmadan geziyorum. Her kulübümüz bir başka güzel. Merak edenler beni takip edebilirler. İnanın hafta sonu yorgunluğunuz diye bir şey kalmayacak. Çubuklu’ dan evimden çıkıyorum Çubuklu sahasında antrenmanları izlerken hocalarla sohbet ediyorum. Oradan Paşabahçe sahasında maçları takip ediyorum. Burada konum daha farklı oluyor diğer ilçelerden gelen takım sorumlularıyla da sohbet etme imkânı buluyorum. Bir de bakmışım akşam olmuş, oradan Gümüşsuyu Spor sahasına geçiyorum çünkü orada atan kalpler çok özel ve güzel. Ortama bir bakıyorsun velilerde çoğunlukta. Atmosfer çok güzel. Hadi hava kararmadan Ortaçeşme sahasına geçiyorum mükemmel bir ortam saha yemeşil sahada maç var, Ortaçeşme çayırına gelen ailelerde zaman, zaman maç izliyor. İşte hafta sonu günlerimiz bu heyecan ve güzellikle geçiyor. Ha bu arada Spor Komleksine de uğramamazlık yapmıyorum.

BEYKOZ BELEDİYE SPOR: 

Hentbol Erkek takımımız 1.lige çıktı. Tebrik ederim.

Bayan Voleybol takımımız da çok güzel maçlar oynamasına rağmen bir üst lige çıkamadı. Ama bizlere Voleybolu tekrardan sevdirdiler. Bunun için başta Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek’ e ve Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’na teşekkür ederim.

SAL KLASMAN GRUBU:

Paşabahçe Spor:  Altı gün dinlenmeden sonra zorda olsa rakibi Ortaköy Spor’u 1-0 yendi. Kalan üç maç ta zok zor geçecek ama buradan mutlaka zayiatsız çıkmalı. Rakipleri de peşinden geliyor. Çarşamba günü (08.04.2015)  Beyoğlu Belediye sahasında Zara Ekinli Spor ile oynayacaklar. Bir üst lige çıkmak istiyorsan çıkıp yeneceksin iyi futbol mu? Güzel futbol mu? Anlamam artık hep kazanmak zorundayız.

2. AMATÖR LİG

Kanlıca Spor:  Kendi sahasında Maltepe Örnek Spora 2-1 yenildi eğer bu gibi takımlara yeniliyorsan bu gruptan çıkman zor. Bence iyi bir takım olan Kanlıca Spor maç alacak futbolu henüz oynayamıyor buna birde hakem mazereti eklenince işleri zorlaşıyor. Bu gemide hep beraber yolculuk yapıyoruz, herkes gibi hakemler de hata yapıyor, ama lehimize oluyor ama aleyhimize oluyor. Dikkat etmeliyiz hiç bir olumsuzluğu boş bırakmamalıyız.

Karagöz Sırtı Mesudiye Spor: Geçen hafta bay kalarak bu hafta lider İcadiye Spor ile deplasmanda oynadılar ve rakibini 6-0 gibi farklı bir skorla yenerek lider oldular. Tecrübeli bir hoca ve tecrübeli bir kadro ile bu işi rahat getirebileceklerine inanıyorum ama futbol bu oynanmadan da kazanılmıyor her aksilikler de düşünülmelidir.

Çiğdem Spor:   Rakibi Selamsız spora 5-1yenildi

Örnekköy Spor:  Kendi sahasında güçlü rakibi Yonca sporu son dakikada attığı golle      2-1 yenerek çok avantajlı olarak haftayı kapadılar.

Anadolukavağı Spor:   Göllüköyü Spor ile grubunun derbi maçını Ortaçeşme sahasında oynadı ve son on dakikaya kadar 1-0 yenikken attığı iki golle Göllüspor’u 2-1 yenerek liderliklerine devam ettiler.

Göllüköyü Spor:  A.Kavağı spor ile Ortaçeşme sahasında oynadıkları maçın son on dakikasına kadar galipken tecrübesizlikleri nedeniyle 2-1 yenildiler ama efendiliklerinden ödün vermediler. Tebrik ederim.

Akbaba Spor: 

Deplasmanda oynadıkları Maltepe Giren Spor karşısında ikinci yarıda 2-0 öne geçmelerine rağmen yine son dakikalarda yedikleri 2 golle 2-2- beraberlikle dönmek zorunda kaldılar. Maçın hakemi de kötü olunca skoru lehlerine çeviremediler..

Riva Spor:

Kendi halinde olan Riva spor deplasmanda lider Pendik Kavakpınar spor ile 1-1 berabere kalarak  moral kazandılar.

Denizcilik İşletmeleri Spor: Geçen hafta Kanlıca Spor beraberliğinden sonra gittikleri Atalar Spor maçında da iyi bir oyun sergileyerek 2-0 kazanmayı başardılar. Benim takımım olan Denizcilik İşletmeleri futbolcuları futbolu bilerek oynuyorlar bu nedenle iyi sonuçlar alıyorlar. Hepsini tebrik ediyorum.

MASTERLER LİGİ:

Beykoz Masterler Veteran Spor:  Bu hafta bay kaldılar ve halen ikincilikleri devam ediyor.

 

Anahtar Kelimeler: Dost Beykoz Köşe Yazarı, Asım Özdemir, Beykoz Amatör Spor Kulüpleri, Analiz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"