Beykoz'da gündem dışı konuşmalar

  • Güncelleme: 02.03.2020 21:44
  • Okunma: 8059 kez
  • Yorum: 0
Beykoz’da düzenlenen 'Gündem Dışı Konuşmalar' söyleşi programına şair ve yazar İbrahim Tenekeci konuşmacı olarak katıldı.
Beykoz'da gündem dışı konuşmalar

Tenekeci, "Türkiye'de dirençli ve dirayetli bir omurga var. Ne yaparlarsa yapsınlar bunu kıramıyorlar." dedi.  

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen "Gündem Dışı Konuşmalar" programına konuk olan Şair ve Yazar İbrahim Tenekeci, "Türkiye'de dirençli ve dirayetli bir omurga var. Ne yaparlarsa yapsınlar bunu kıramıyorlar. Bu coğrafyanın tamamı Türkiye'ye bakıyor. Türkiye sınırlı gücüne rağmen, elinden geleni yapıyor" ifadelerini kullandı.  

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi'nde gerçekleşen söyleşide, etkinliği yöneten Saadettin Acar'la sıcak ülke gündemi, düşünce, edebiyat ve kültür dünyasına ilişkin konular masaya yatırıldı.  

Edebi ve fikri yazılarıyla tanınan Şair ve Yazar İbrahim Tenekeci konuşmasının başında İdlib'de şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı dileyerek, "Anadolu baştan aşağıya harp sahası, her beldesinde bizi ilgilendiren büyük bir savaş yapılmış. Ben 50 yaşındayım, kendimi bildim bileli bir terör olgusuyla karşı karşıyayız. Batı dünyasının kaybedip de geri alamadığı tek toprak parçası Anadolu. Bu nedenle korkunç bir hınç devam ediyor. Bu mantık ve düşünceyle hareket ediyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

Son yıllarda yaşanan toplumsal olaylarda da Türk halkının sağlam bir duruş sergilediğine dikkati çeken Tenekeci, şunları kaydetti:

"Yurt dışında yapılan çalışmalara bakıldığında her açıdan inanılmaz bir çabanın içindeyiz. Ne kadar bilgili olursanız olun, ayağa kalkmadıkça bu bilginin bir faydası olmaz."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz