Beykoz'da gülümseten anlar, Murat koşmuyorsun

  • 0
  • 9693
Beykoz'da gülümseten anlar, Murat koşmuyorsun
Beykoz'da gülümseten anlar, Murat koşmuyorsun
Beykoz'da gülümseten anlar, Murat koşmuyorsun
Beykoz'da gülümseten anlar, Murat koşmuyorsun

İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı ve Çevre Bakanı Murat Kurum, depremzede çocuklarla halı sahaya çıktı. Fenomen Muhammed Nahya'nın sözleri güne damga vurdu.

Depremzede çocuklara moral maçında TFF Riva Tesisleri'nde sahaya çıkan İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Cem Çekerek, Beykoz İlçe Başkanı Burak Karaçam, Bafetimbi Gomis, Juan Mata, Gedson Fernandes, Amir Hadziahmetovic, Eren Elmalı, Volkan Babacan, Serkan Asan, Berkay Vardar, Emin Bayram, Kağan Moradaoğlu, Salih Dursun ve Davide Biraschi gibi birçok ünlü isim, depremzede çocuklarla yeşil sahaya çıktı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve TFF yönetim kurulu üyelerinin de izlediği organizasyonda teknik direktörlük görevlerini Volkan Demirel ile Arda Turan üstlenirken, hakem düdüğünü Cüneyt Çakır çaldı.

3-3 beraberlikle tamamlanan müsabakanın ardından tüm oyuncular el ele tribünleri selamlarken maçın kazananı dostluk ve kardeşlik oldu.

-"Murat koşmuyorsun ya"

Maçın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taklitleriyle fenomen olan Muhammed Nur Nahya ile Kurum arasında gerçekleşen diyalog kahkahalara neden oldu.

Murat Kurum'un "Cumhurbaşkanım nasıldı?" sorusuna Nahya, Erdoğan'ın sesini taklit ederek "Murat koşmuyorsun, Gomis daha iyi ya" şeklinde yanıt verdi.

Karşılaşma sonrası düzenlenen törende Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, depremzede çocuklara bisiklet ve madalya verdi.

Maç sonunda konuşan Bakan Murat Kurum, “11 ilimizdeki kardeşlerimizle, afetzede çocuklarımızla beraber, Süper Lig’den futbolcularımızla, birbirinden kıymetli hocalarımızla Şampiyonlar Ligi’nde ilk düdüğümüzü çalan Cüneyt Çakır hocamızla, Futbol Federasyonumuzun ev sahipliğiyle Riva’da bir maç yaptık, dostluk kazandı. Belki farklı takımları tutabiliriz ama acımız ortak, acımız 11 ilimiz deprem bölgemiz 85 milyonun acısı bu manada ortak.

Bizler nasıl Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 11 ilimizde daha önceki depremlerde olduğu gibi; Elazığ’da, Malatya’da, Trabzon’da, Rize’de, Bartın’da illerimizi ayağa kaldırdıysak, 11 ilimizi de 85 milyonluk büyük Türkiye ailesiyle birliğimizi beraberliğimizi koruyacağız. 11 ilimizi ayağa kaldıracağız, konutlarımızı yapacağız. Oradaki tarihi kültürel değerlerimizi ayağa kaldıracağız. Çocuklarımıza geleceğimize daha güzel bir gelecek sunabilmek için bu mücadeleyi vereceğiz.” dedi.

Haber Merkezi

Beykoz’un cam ustası Denizli’de ilgi odağı oldu
Önceki Beykoz’un cam ustası Denizli’de ilgi odağı oldu
Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Sonraki Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz