Yaşam

Beykoz'da Özel Eğitim Kaynaşma Şenliği yapıldı

Beykoz'da Özel Eğitim Kaynaşma Şenliği yapıldı
11.05.2016 17:54
| | |
8081

Video galeri

Bu yıl birincisi düzenlenen Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği'nde oldukça duygusal anlar paylaşıldı.

İlçedeki Kaymakamlık, Belediye ve Milli Eğitim Müdürlüğü kurumları bir araya geldi ve 'Sevgi Her Engeli Aşar' sloganıyla Paşabahçe Stadı'nda bir program düzenlendi. Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi'nin de başrolü oynadığı günde, öğretmenler ve katkı sunanlar gözyaşlarını tutamadı. İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği'nin Yönetim Kurulu Üyeleri'nin de hazır bulunduğu etkinlikte, Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın deyimiyle 'Engelsiz Aslanlar' aşçı kıyafeti giydi. Beykoz'un öğrencilerinin arasındaki engelin kalktığı etkinliklerde, özellikle özel eğitim sınıfından çocukların sevinçleri ve heyecanları görülmeye değerdi.

Paşabahçe Stadı'nda gerçekleştirilen Beykoz 1. Özel Eğitim Kaynaştırma Şenliği'ne Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdiresi Necla Çağlayan, Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdiresi Şevin Yelseli, Beykoz ÖzelEğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Mehmet Hilmi Eren, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, Beykoz'un Yardımsever ve Hayırsever Ailesi Ayşegül-Taner Mert çifti ile çok sayıda okulun öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı. Şenliğin açılışında bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdiresi Necla Çağlayan, Beykoz Belediyesi'ne katkıları nedeniyle teşekkür etti ve Beykoz Halkını, özel eğitim gören çocukları ziyaret etmeye çağırdı. Öğretmenlerin hakkının maddiyatla ödenemeyeceğine de işaret eden Necla Çağlayan, özel eğitim gören öğrencilere acımak değil yol göstermek gerektiğine vurgu yaptı.

'Beykoz'da sevinç gözyaşları döküldü...'

Fatin Hoca İlkokulu Öğrencisi Hasan Çakır'ın Atatürk sevgisini içeren şiiri ile yine aynı okuldan Onur Gürsoy'un Bayrak sevgisini anlatan şiirleri, tribündeki izleyicileri oldukça duygulandırdı. Öte yandan İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği de Yönetim Kurulu Üyeleri ve ünlü aşçılarıyla şenlik programına katıldı. Dernekten Umut Eyioğlu, yaşadığı heyecanı şenliğe katılanlarla paylaşırken, tüm özel eğitim öğrencilerine aşçı kıyafetleri yine dernek üyeleri tarafından giydirildi.

Herkesin büyük bir heyecan yaşadığı ve mutluluk gözyaşı döktüğü programa ise öğrenci ve öğretmenleriyle şu okullar destek verdi:

Fatin Hoca İlkokulu

Ahmet Mithat İlkokulu

İshak Ağa Ortaokulu

Paşabahçe Ortaokulu

Ziya Ünsal Ortaokulu

Çiğdem İlkokulu

Beykoz Konakları Vakfı Ortaokulu

Soğuksu İlkokulu

Halide Edip İlkokulu

Berna Turan Tahmaz Ortaokulu

Bahattin Özyazıcı İlkokulu

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber Gazetesi, Şenlik, Özel eğitim

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"