Beykoz'da Görentaşlılar kestaneye doydu

  • 22.10.2017 17:01
  • Güncelleme: 22.10.2017 17:09
  • Okunma: 7001 kez
  • Yorum: 0
Kastamonu, Bozkurt İlçesi Görentaş Köyü Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği Kestane Şenliği'nin 22.'si yapıldı.
Beykoz'da Görentaşlılar kestaneye doydu

Kastamonu Bozkurt ilçesi Görentaş Köyü Derneği'nin düzenlediği kestane cibe gününe çok sayıda Beykozlu katıldı.

Dernek Başkanı Erol Yılmaz'ın ev sahipliğinde ve Dernek Lokali'nde gerçekleştirilen kestane gününe Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu ve Nevin Çalışkan, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş ve Başkanvekili Remzi Şen katıldı.

-"İl derneklerinden ileri bir seviyededir"

Kur'an-ı Kerim tilaveti ve şehitler için saygı duruşu ile başlayan program da konuşan Başkan Erol Yılmaz, "Bu tür etkinlikler toplumumuz için kaynaşmanın en iyi fırsatlarından biridir. İstanbul'un dört bir yanından sadece hemşerilerimiz değil bu hasreti yaşamak isteyen kardeşlerimiz uzun yıllar kat ederek geliyorlar. Derneğimiz kurumsal yapısı nedeniyle birçok il ve ilçe derneğinden çok daha ileri bir seviyededir. Geçen 22 yılda büyüyerek başarısını devam ettirmiş ve asla bir tabela derneği olmamıştır" diye konuştu.

-KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş’ten siyasi mesaj

KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş, etkinliği düzenleyen Görentaş Köyü Derneği'ne teşekkür ederek, "Bizler taşı toprağı altın diyerek geldiğimiz İstanbul'da hiçbir zaman Kastamonulu olduğumuzu unutmayacağız. Bizler bu gün gibi yaptığımız etkinliklerle örnekleri çoğaltacağız ve her zaman hatırlayacağız. Ama bizler nedense siyasette bir türlü kendimizi gösteremiyoruz. Şu kadar kalabalığız, şu kadar kişiyiz diyoruz demesine ama bir türlü Belediye Başkanı çıkartamadık, lütfen düşüncesini savunduğunuz siyasi partilerde şimdiden mücadele etmeye başlayın" dedi.

Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu, yaptığı konuşmasında Görentaş Derneği'nin çok sağlam temeller üzerine kurulduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Bu derneğin temelleri sağlam atılmıştı. Göz bebeğimiz ve örnek bir dernek haline geldi. Hanım üyelerimiz çalışmalarda üyelerimizi her zaman destek veriyorlar."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz