Güncel

Beykoz’da gönül sofrasına dar gelirliler oturdu

Beykoz’da gönül sofrasına dar gelirliler oturdu
10.06.2016 17:34
| | |
4975

Beykoz Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçedeki ihtiyaç sahibi aileler için iftar yemeği verdi

Gerçekleştirdiği projelerle yalnızca İstanbul'a değil, tüm ülkeye örnek olacak işler gerçekleştiren Beykoz Belediyesi, patenti kendisinde bulunan 'Gönül Sofraları' ya da diğer ismiyle 'Komşuluk Sofraları'nda ilçedeki vatandaşları ağırlamayı sürdürüyor. Her mahallede kurulan sofraların dışında bu kez İBB Beykoz Sosyal Tesisleri'nde ihtiyaç sahibi vatandaşları ağırlayan Beykoz Belediyesi'nde Başkan Yücel Çelikbilek farkı ise hissedilir derecede programlarda yaşanmaya devam ediyor. İhtiyaç sahibi ailelere verilen yemekte bir konuşma gerçekleştiren Başkan Yücel Çelikbilek, katılım gösteren ailelere hem konuşmasının başında hem de sonunda teşekkür ederek, onları onurlandırdı. Nezaket konusunda ders verircesine, katılım gösteren aileleri onurlandıran Yücel Çelikbilek, "Bize zaman ayırdığınız için ve bu sofrayı paylaşma fırsatını bize verdiğiniz için sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah sizlerden razı olsun. Ömrünüze bereket, sağlık versin. Evlatlarınız ve aileleriniz ile birlikte ve ağız tadıyla bir ömür yaşamayı Rabbim nasip etsin" dedi.

İBB Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve ilçedeki ihtiyaç sahibi aileleri bir araya getiren Gönül-Komşuluk Sofrası İftar Yemeği'ne Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile Yardımcıları Hanefi Dilmaç ve Mahmut Gülbasar, Teşkilatlanmadan Sorumlu AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Celal Erdoğan, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve çok sayıda Beykozlu vatandaş katıldı. Yemeğin ardından kısa bir konuşma yapan ve İBB Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirilen iftara katılan Beykozlulara seslenen Başkan Yücel Çelikbilek, şunları söyledi:

Yücel Çelikbilek: "Siz, yüreği zengin insanlar, ülkenizde 3 milyondan fazla kişiyi misafir ediyorsunuz"

"Değerli dostlarım Ramazan ayı bizim için çok önemli bir ay... Rabbim bu ayın içerisine merhameti yerleştirmiş, kardeşliği yerleştirmiş, bağışlamayı yerleştirmiş... Bu ay içerisinde çok farklı güzellikler barınmaktadır. Allah'tan dileğimiz hepinizin bu güzellikleri yaşamanızdır. Yine Allah'tan tüm dünyadaki Müslümanların huzurlu bir Ramazan geçirip bayrama kavuşmasını temenni ediyorum.

Dostlarım, insanlar birbiri hakkında iyi şeyler düşündükçe Allah da onlar için iyilikler nasip eder. Kötü düşünürseniz, kötülükler bizimle olmaya devam ederler. Niyetlerimizi daima güzel tutalım ve dualarımızı birbirimiz için yapalım... Ne kadar birbirimiz hakkında, ülkemiz hakkında ve yönetenlerimiz hakkında iyi dualarda ve temennilerde bulunursak, umarım Rabbim bu güzellikleri kat be kat artırarak yaygınlaştırır ve hepimize nasip eder. Onun için ülkemizin geldiği bu güzel noktalarda, önümüze çıkan zorlukları aşmamız gerekiyor. Gayret göstereceğiz, ibadet edeceğiz. Bakınız dünyanın her yerinde sıkıntılar var ama bu sıkıntılara rağmen sizler, gönlü zengin olan insanlar, ülkenizde 3 milyondan fazla insanı misafir ediyorsunuz. Dünyanın en zengin ülkeleri bunu yapamazken, korkudan tir tir titrerken, 'Acaba Türkiye kapıları açar da bu insanlar bize gelirse biz ne yaparız?' diyerek uykuları kaçarken; gayrisafi milli hâsılası bizim 5 katımız 10 katımızdayken, siz kardeşlerim, bizimle iftar sofrasını paylaştığınız gibi misafirlerimizle de gönlünüzü, lokmanızı paylaşıyorsunuz."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, İftar, Beykoz Belediyesi, Yoksul, Dar Gelirli

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"