Beykoz’da göletlere 5 bin yavru sazan bırakıldı

  • 0
  • 8037
Beykoz’da göletlere 5 bin yavru sazan bırakıldı
Beykoz’da göletlere 5 bin yavru sazan bırakıldı
Beykoz’da göletlere 5 bin yavru sazan bırakıldı

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce, Beykoz’daki göletlerde 5 bin yavru sazan doğal hayatlarına kavuşturuldu.

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Cumhuriyet Mahallesi'nde basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda Beykoz Cumhuriyet Mahallesinde 5 bin adet yavru sazanı doğal hayatlarına bıraktıklarını söyledi.

Koronavirüs (Kovid-19) sürecinde bağışıklığın önemli olduğunu kaydeden Karaca, "Bağışıklık açısından insan bağışıklığı içinde en önemli gıda Omega-3 diğer vitaminler yönünden en önemli ve kaliteli gıda balıktır." dedi.

Karaca, "2015 yılından itibaren 5 yıldır uyguladığımız bir proje sayın Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu konuda özellikle kırsal bölgede sportif amaçlı balıkçılığın gelişmesi açısından bunu önemsiyor. İstanbul'da 5 ilçemizde Arnavutköy, Silivri, Beykoz, Büyükçekmece ve Sarıyer ilçelerimizde göletlerimize 60 bin adet yavru sazan bıraktık.” diye konuştu.

Yavru sazanlar doğal hayata bırakılmadan önce su sıcaklıklarının da ilgili görevlilerce ölçüldüğünü ifade eden Ahmet Yavuz Karaca, sözlerini şöyle tamamladı:

Yavru sazanı gölete atıyoruz. Sıcaklık mevsim normallerinde mi? Balık yavruları bu sıcaklıkta yaşayabilir mi? Bunların kontrol edilmesi önemli. Birkaç gün önce yağmur yağdı yağmur ile beraber havanın biraz soğuduğunu gördük. Yavruların yaşayıp yaşamayacağının kontrollerini yaptık. Mevsim normallerinde mi değil mi diye 1-2 derecelik sıkıntı var ama oda yavruların yaşamasına engel teşkil etmiyor."

Haber Merkezi

Coronavirüs yağcıları
Önceki Coronavirüs yağcıları
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz