Beykoz’da Giresunluları buluşturan düğün

  • 0
  • 6923
Beykoz’da Giresunluları buluşturan düğün
Beykoz’da Giresunluları buluşturan düğün
Beykoz’da Giresunluları buluşturan düğün
Beykoz’da Giresunluları buluşturan düğün

Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta’nın oğlu Önder Usta Beykoz Kavacık’taki Beyaz Saray’da yapılan düğünle dünya evine girdi.

Beykoz’dan tanıdık birçok simanın katıldığı düğünde, Giresunlular ağırlıktaydı. AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç’ında hazır bulunduğu düğünde genç çiftlerin nikâhlarını Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın kıydı.

Katılımın oldukça yoğun olduğu gözlenen düğünde Hayrullah ve Elife Usta çifti, dünürleri Erhan ve Arzu Erbaşı çifti ile birlikte konuklarını kapıda karşıladı.

TBMM İdare Amiri Hasan Turan, eski CHP Milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Emine Gülizar Emecan,  Atilla Çelik ve Turhan Çelik çiftlerin nikah şahitliklerini üstlenen isimler oldu.

Nikâh akdini gerçekleştiren Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın evlenmek isteyip istemediğini önce gelin Selin Erbaşı’ya sordu. ‘Evet’ cevabını alan Başkan Aydın ardından damat Önder Usta’ya aynı soruyu yöneltti. Aldığı cevap sonrası genç çiftleri karı koca ilan eden Başkan Aydın, şahitlerinde nikâh defterini imzalamasıyla gençlere ve konuklara hitaben duygu ve düşüncelerini dile getirdi.

Nikâh şahitlerinin de kısa cümlelerle genç çiftlere mutluluk dilediği düğünde Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 41 yıllık evli olduğunu, 41 yıllık sürede karşılıklı sevgi ve saygının yanında, sabırlı olmanın öneminde değindi.

Nikâhın kıyılması sonrası pasta kesimi ve Selin ve Önder Usta çiftine hediye takdimi vardı. Genç çiftlerin horon ve yöresel oyunlar eşliğinde devam eden düğününe çok sayıda STK temsilcisi, dernek başkanı ve meclis üyesi de katıldı.

Haber Merkezi

Beykoz'da gemi arızalandı Boğaz gemi trafiğine kapandı
Önceki Beykoz'da gemi arızalandı Boğaz gemi trafiğine kapandı
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi