Beykoz’da Giresun milliyetçiliği tartışmalara neden oldu

  • 18.12.2021 17:04
  • Güncelleme: 18.12.2021 17:14
  • Okunma: 4689 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Giresunlular Derneği Başkanı Hayrullah Usta’nın bir haber sitesine vermiş olduğu röportajda kullandığı ifadeler tartışma yarattı.
Beykoz’da Giresun milliyetçiliği tartışmalara neden oldu

Hayrullah Usta’nın sözlerini mikro milliyetçilik olarak değerlendiren kesim, “o zaman her dernek kendi bölgesinden bir aday çıkarsın ve onu desteklesin, Hiç kimse partiye, hizmete bakmasın” şeklinde yorum yaparak, zaten kutuplaşan toplumumuzu daha da kutuplaşmaya çalışmak doğru bir yaklaşım değildir” ifadeleri kullanıldı.

Bugün Giresunlular olarak Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın yanında durduklarını ve yarın hangi parti Giresunlu aday çıkarırsa onun yanında duracaklarını ifade eden Hayrullah Usta, “Beykoz’da kim Giresunlu aday çıkarırsa onun yanındayız” dedi.

Röportajında, bazı ilçe başkanlarının belediye başkanlığına ve milletvekilliğine oynadığını söyleyen Giresunlular Dernek Başkanı Hayrullah Usta, “Bugünden itibaren kendilerini ilan etmişler, bu belli. Bu arkadaşlar Giresunlu değil. Bizim birlik olduğumuzu biliyorlar. Giresunlu aday çıkmasın, onları destekleyelim diye psikolojik baskı yapıyorlar. Giresun’u nasıl böleriz? Nasıl parçalarız? Gücünü nasıl kırarız? Şeklinde düşünüyorlar. Her zaman söylüyorum, Beykoz’da hangi Giresunlu varsa biz onun yanındayız. Belediye başkanlığına hangi parti, kim Giresunlu aday çıkarırsa, bütün Giresunlular onun yanında durmak zorunda. Nasıl bugün Belediye Başkanımız Murat Aydın’ın yanında duruyorsak, yarın kim aday olacaksa biz onun yanındayız.” dedi.

Bu ifadelerinin Beykoz’daki Giresunluların ortak görüşleri olduğunu aktaran Usta, “Sayın Murat Aydın’ın Beykozlu olmamasına rağmen, Giresunluların; sağcısı solcusu, liberali milliyetçisi, parti gözetmeksizin Murat Aydın’a oy verdi. Birinci nüfus olduğumuz mahallelere bakabilirsiniz. Kendileri adaylıklarını düşündükleri için bizim önümüzü kesmeye çalışıyorlar.” dedi.

Öte yandan, CHP’li Meclis üyelerinin, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın’ın Giresunspor’a yardım yaptığı gibi Beykozspor’a da yapması gerektiğini dile getirmiş olmalarına da tepki gösteren Hayrullah Usta, CHP’li meclis üyelerinin derdinin Beykoz’a hizmet olmadığını söyledi.

Daha önce kendisi de CHP meclis üyesi olan Giresunlular Derneği başkanı Hayrullah Usta, “Bunlar kendini düşünüyor. Beykoz yanıyor, onlar aynanın önünde saçını tarıyor. Tek amaçları, Başkan Murat Aydın bir daha aday olursa seçimi alır, Giresunlular yine destekler korkuları var. Sen adam gibi muhalefetini yap. Kaç dönemdir yetersiz adayları çıkartıyorlar, milletten oy istiyorlar, millette vermiyor.” İfadelerini kullandı.

Haber Merkezi