Beykoz’da gezip gördüklerimiz

  • 16.09.2018 15:37
  • Okunma: 9787 kez

Kurban Bayramı’nda ilçemizdeki değerli spor adamlarımızı, kültür adamlarımızı ve Sivil Toplum Kuruluşlarında hizmet veren büyüklerimizi evlerinde ziyaret etme fırsatı buldum. Bu ziyaretlerimde adını duyduğum ama daha önceden tanımak nasip olmayan büyüklerimizle de tanıştım. Beni en çok etkileyen eski bir gazeteci, çeşitli kurumlarda başkanlık yapmış Mehmet Başlantı oldu. Mehmet Başlantı’nın çalışmaları yazmanın, kayda geçirmenin ilçemiz sözlü tarihi açısından faydalı olacağı düşüncesindeyim. Eğer kabul ederse kendisi ile bir röportaj yaparak ilçemizin bu önemli kişisinin tecrübelerini sizler ile paylaşacağım. Şu anda rahatsızlığı nedeni ile evinde tedavi gören Başlantı’ya ve tüm hastalarımıza Allah’tan acil şifalar dilerim.

Bu yıl 2018 Ağustos ayı başlarında Beykoz Çayırı’nda yapılan Beykoz Belediyesi Yöre Dernekleri Çayır Festivali’nin tüm gecelerine katıldım. Keyif aldığım bu çayırda her akşam farklı bir yöre derneğinde ilçemizin sakinleri ile sohbet etme imkânı buldum. Özellikle Batı Trakyalılar Derneği Başkanı Sacit Kaya’nın Saman Cafe’sinde hemen, hemen her gün, gecenin geç saatlerine kadar pek çok diğer yöre derneği yöneticilerinin de katılımı ile yaptığımız sohbetler unutulmaz. Bu gibi sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılması Beykoz kent kültürü için de faydalı oluyor. Bu etkinlik gecelerine katılan tüm Beykozlular hem eğlenme,  hem de birbirleri ile doyasıya sohbet etme fırsatı buldular. Etkinlikte eksikler var mıydı derseniz, vardı tabiî ki. Ama bu güzellikler arasında fark edilse dahi umursanmadı. Bu güzel ortamda çayır festivali bir kez daha tarihteki yerini almış oldu.

19.08 Dünya Beykozlular gününe de katıldım. Çok coşkulu bir kutlama oldu. Bu günü sahiplenen tüm Beykoz taraftarlarını,  Boğaz’ın Yargıçları’nı ve emeği geçenleri tebrik ederim.

Beykoz Sporumuz artık profesyonel liglerde olması lazım, Ancak bununla ilgili hiçbir çalışmanın yapıldığına inanmıyorum. Bu konu ile ilgili başarılı olan kulüpler var ve örnekleri de çok. Zorluklar diyalog ile aşılmalı. Ancak spora siyaset girdi mi bu iş olmazzzz. Maalesef spora siyaseti sokmaya çalışan kendini bilmezler var. Unutmasınlar ki Beykoz Spor kulübüne tüm Beykozluların Beykozluluğa gönül verenlerin kulübüdür. Bu kulübümüz o grup veya bu grubun kulübü değildir. Olsa idi zaten 110 yıllık “BEYKOZ SPOR” olamazdı.

Beykoz İlçe Spor Müdürümüz Sayın Bülent Küçük ilçemizde yapmış olduğu sportif çalışmalarıyla başarılı bir sezonu geride bıraktı. Müdürümüzün üstün gayretleri ile devlet, okul ve kulüp işbirliği içinde çok güzel spor etkinlikleri gerçekleştirildi. Ayrıca kurumlar arası Bowling turnuvası ile sağlıklı yaşam yürüyüşleri ile spor adına farkındalık yarattı. Sayın Bülent Küçük’e daha iyi imkânlar sunulduğu takdirde Beykoz ve Ülke sporuna çok daha güzel hizmetler yapacağına inanıyorum.

Beykoz Özel Sporcular spor kulübümüzün başkanı Şevin Yelseli, müdiresi olduğu okulundan bana göre haksız biçimde gönderildi. Böyle başarılı bir müdire hanımın arkasında durulmadı ve uçtu gitti. Yazık oldu bizim Beykoz’umuza, özel (engelli) çocuklarımıza. Görev alacağı yeni okulunda, yeni çocukları ile kendisine başarılar dilerim.

2018-2019 Futbol sezonu Süper Amatör lig ile 08-09 Eylül’de başladı. Kulüplerimiz bu yeni sezona yoğun ve istekli bir çalışma temposu ile hazırlandılar. Allah emeklerinin karşılığını verir inşallah. Tüm Kulüplerimize başarılar dilerim.

Allaha Emanet olun

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları