Beykoz'da gezici sağlık taramaları başladı

  • 0
  • 6613
Beykoz'da gezici sağlık taramaları başladı
Beykoz'da gezici sağlık taramaları başladı

Beykoz’da Gezici Sağlık Otobüsü mahalle mahalle dolaşarak sağlık taramalarına devam ediyor.

Beykoz Belediyesi’nin, ilçe sakinlerine kolay, erişilebilir ve kaliteli sağlık hizmetleri sunmak, hastalıkların erken dönemde teşhisini ve toplumda bilinçlenmeyi sağlamak amacıyla hazırladığı "Gezici  Sağlık Otobüsü" mahalle mahalle ücretsizhizmet götürüyor.

Sağlıklı ilçeye katkı sunmak için seferlerine yeniden başlayan araçta 2 uzman personel tarafından toplumda yaygın olarak görülen diyabet ve prostattahlilleri ile göz tansiyonu ölçümü yapılıyor.

Gezici araçta yapılan tahlil ve ölçüm sonuçları dakikalar içinde ilçe sakinlerine teslim ediliyor. Sonuçlar görevli personel tarafından değerlendirilerek, gerek görülmesi halinde vatandaşlar hastaneye yönlendiriliyor.

Araçta ölçümü yapılan hastalıklarla ilgili vatandaşlara bilgilendirme de yapılıyor.

Gezici Sağlık Otobüsü’yle özellikle yaşlı ve dezavantajlı kimselerbaşta olmak üzere tüm ilçe sakinlerinin hayatının kolaylaşması, hastalıkların erken teşhis ve tedavisi konusunda toplumda bilinç oluşması hedefleniyor.

"Koruyucu sağlık hizmetleri yaygınlaşmalı"

Beykoz Meydanı’ndan göreve başlayan "Gezici Sağlık Otobüsü"nü ziyaret eden ve verilen hizmetleri yerinde inceleyen Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, araçta tahlil ve ölçüm yaptıran vatandaşlarla sohbet etti. 

Gezisi Sağlık Otobüsü’yle toplumda hastalanmadan doktora gitme alışkanlığını yaygınlaştırmayı güncel sağlık sorunlarıyla ilgili vatandaşları bilgilendirmeyi amaçladıklarını ifade eden Başkan Murat Aydın, verilen hizmetle hastanelerin yükünün hafifleyeceğini de belirtti.

Beykoz Belediyesi’nin gezici sağlık aracı belirlenen program dâhilinde her hafta 1 mahallede hizmet verecek.

Haber Merkezi

Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Önceki Anadoluhisarı İdmanyurdu tek puanla yetindi
Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü
Sonraki Beykoz'un öğretmeni kutlamalarda kriz geçirip öldü
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz