Beykoz’da geri görünüm biter

  • 2
  • 10095

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yaklaşık 7 milyon metrekarelik alanı kapsayan Beykoz 1. Bölgedeki imar planlarını ikinci kez askıya çıkardı.

Gümüşsuyu, İncirköy, Soğuksu, Çubuklu, Kavacık ve Yenimahalle’nin bir kısmı ile Göztepe ve Rüzgârlıbahçe mahallelerinin tamamını kapsayan planların 3 milyon metrekaresi orman, 3 milyon metrekaresi konut, 1 milyon 747 metrekaresi tarım ve boş arazi, 273 bin metrekaresi ise ağaçlık ve yeşil alandan oluşuyor.

Aynı bölge için yapılan imar planı 19 Ocak 2015 tarihinde de askıya çıkmış, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri planlara itiraz etmişti…

DOĞAL SİT ALANI

Hiçbir değişiklik yapılmadan aynı bölge için tekrar imar planlarının askıya çıkarılmasına CHP’liler yine tepki gösterdi.

Aydınlık gazetesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu planların Beykoz’da konut ve nüfus yoğunluğunu arttırdığı gerekçesiyle itiraz ettiğini iddia etti.

22 Temmuz’da askıya çıkıp 20 Ağustos’a kadar itiraz için askıda kalacak olan planlarla ilgili bir açıklama yapan Harita Mühendisi CHP’li Aydın Düzgün, “Beykoz için yapılan imar planlarına daha önce itiraz etmiştik, şimdi yine bakanlık aynı bölge için imar planlarını askıya çıkarmış. Bu planlar önce Beykoz’u ve emsal temsil edeceğinden dolayı da İstanbul Boğazı ön görünüm ve geri görünümü  bitirir” dedi.

Haber Merkezi

Beykoz'un en güzel Nehir'i...
Önceki Beykoz'un en güzel Nehir'i...
Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Sonraki Fazıl Say da Beykoz Adliyesinde boşandı
Yorumlar (2 Yorum)

murat erkan (8 yıl önce)

paşabahçe de ön görünüm,tam karşısı bebek tarabya emirgan ortaköy,ön görünüm deilmi? arkadaşlar adam ortaköy de beşiktaş da bebek de denize sıfır 6 kat bina yapmış,bize gelince ön görünüm,niye biz garibanız ondan mı? karşı kıyıda zenginler istediği gibi çok katlı binalarda oturuyor,bu ön görünüm belası 12 eylül kanunlarından dır,biz çatıya çivi çaksak boğaziçi imar hemen geliyor,sayın aydın düzgün çok doğa seviyorsa ben mesudiyeliyim,bizim köylerimiz boş yaklaşık 45-50 senedir tarım yapılmıyor göçden dolayı,kendisine tavsiyem sit alanının babası bizim köyde var kendisi oraya gidip organik tarım yapabilir!!! Biz nüfusun paşabahçe de artmasını istiyoruz.!!!

abdullah kahveci (8 yıl önce)

Bogazın her yeri öngörünüm degıl de sadece bi Beykoz bölgesi mi öngörünüm bırakın Beykozda hak ettiği değeri bulsun..ben evime bir çivi çakamazken adam yalısında her türlü tadilati istedigi gibi yapıyor ..bu kanun sadece vatandaşa mi geçerli kanunsa herkeze uygulanmalı adam 300 mt tablea asmıs dolaybagından kanlıca dogru (yaşam mimarınız ali ağaoğlu) ne yaptıgı dolay olarak göremıyoruzz.bitince görmek nasip olur inşallah yeni bir yalımı yoksa lüks kalite bir restorant mı...

Yorum Yaz