Beykoz’da gençlik bayramını kutladı

  • 19.05.2016 16:32
  • Güncelleme: 19.05.2016 17:02
  • Okunma: 6985 kez
  • Yorum: 1
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 97. Yılı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz’da da coşkulu etkinlik ve gösterilerle kutlandı.
Beykoz’da gençlik bayramını kutladı

Sabahın erken saatlerinde Beykoz Belediye Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılmasıyla başlayan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın coşkusu, daha sonra Beykoz Çayırı'nda devam etti. Cumhuriyet tarihi açısından önemli bir eser olan Nutuk'un son kısmında yazan Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nin de seslendirildiği programda, Beykoz İlçe Spor Müdürlüğü tarafından hazırlanan etkinlikler büyük beğeni uyandırdı. Taekwondo gösterilerinden halkoyunlarına... yağlı güreş karşılaşmalarından, halat çekme yarışlarına kadar bir çok yenilik, 19 Mayıs programlarında ilk kez sahnelendi.Özellikle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in "Benim en çok önemsediğim konu" dediği okçuluk faaliyetleri de Beykoz'da bir törende ilk kez sergilendi. Beykoz Kaymakamı ile birlikte ok atışı yapan Başkan Çelikbilek, diğer protokol üyeleriyle birlikte Beykozlu gençlerin coşkusuna ortak oldu.

Beykoz Çayırı'nda gerçekleştirilen 19 Mayıs Özel Töreni'ne Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Cumhuriyet Başsavcıvekili Uğur Koç, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam, Beykoz Belediye Meclisi'nin AK Partili ve CHP'li Üyeleri, Beykoz İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, İlçe Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve Beykoz Halkı katıldı. Çeşitli müsabakaların ilk kez gösterildiği coşkulu kutlamada, büyük bir emek veren Beykoz İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, protokolün tebriklerini kabul etti. Açılış sırasında bir konuşma da yapan Bülent Küçük, 19 Mayıs tarihinin önemine dikkat çekerek, Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği günde Beykoz gençliğini kucakladı.

'Gençler bayramın coşkusunu doyasıya yaşadı ve yaşattı'

Daha önce pek çok programda başarılı sunumlar gerçekleştiren Beykoz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mehter Takımı, 19 Mayıs kutlamalarında da sahne aldı ve güzel bir performans sergiledi. Beykoz'daki onlarca okuldan öğrencilerin performans sergilediği törenler sırasında Taekwondo gösterileri, yağlı güreş karşılaşmaları ve halkoyunu gösterileri nefesleri kesti. Okuçuluk adına gerçekleştirilen sunumda ise Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ile Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de alana davet edildi. Her iki yönetici de temsili olarak atışlar gerçekleştirirken, gruplara ayrılan gençlerin halat çekme müsabakaları da heyecanla takip edildi.

Törenin sonunda ise Beykoz İlçe Spor Müdürlüğü tarafından yine ilçede öğrenim gören ve spor alanlarında başarılı olan Beykozlu öğrencilere bisiklet hediyeleri takdim edildi.

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: Beykoz, 19 Mayıs, Kutlama, Gösteri, Etkinlik

Yorumlar (1 Yorum)

Murat (7 yıl önce)

ben kendımde oradaydım protokolin yerıne gosterı yapan genclerımızı fotolarını koysaydınız daha güzel haber olmazmıydı

Yorum Yaz