Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz

  • 1
  • 11773
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz
Beykoz'da gençler olmadan bu iş olmaz

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, 14 Ağustos 2001'den bu yana görev yapan partilileri akşam yemeğinde ağırladı.

AK Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı'nın organizasyonuyla İBB Beykoz Korusu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen 'biriz, beraberiz, kardeşiz' temalı istişare toplantısına 17 yıldır Gençlik Kollarının çeşitli kademelerinde görev alan partililer katıldı.

Kurucu İlçe Gençlik Kolları Başkanı Nazım Kartbak, Fatih Yılmaz, Fatih Sağlam ve Mehmet Güler'in yanı sıra geçmişte görev alan partililerle birlikte AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç da toplantıya katıldı.

"Bu iş gençler olmadan olmaz"

Geceye İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç'ın, "Allah'ın bize verdiği bu nimeti değerlendiremezsek vallahi çoluk çocuğumuza sahip çıkamayız. Bizlere öyle zulmederler. Ben 35 yaşında Belediye Başkanı oldum fakat biliyorum ki bu iş gençler olmadan olmaz" sözleri damga vurdu.

"Erdemliler Hareketi, dünyanın en büyük STK'sı oldu"

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, "Sizlerin cefasını çekerek 14 Ağustos 2001'de Erdemliler Hareketi olarak başlattığınız bu hareketi 10 milyon 720 bin üyesi olan dünyanın en büyük STK'sı ve 81 milyon vatandaşın derdiyle dertlenen, ayrıca 780 bin km² vatan toprağında nefes alıp veren hatta rıza-i ilahiyi düstur edinmiş tüm insanlığın yardımına koşan bir dava haline getirdiğiniz için teşekkür ederim. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" dedi.

Protokol konuşmalarında ilk olarak Kurucu Gençlik Kolları Başkanı Nazım Kartbak kürsüye geldi.

"Hanefi Dilmaç, şanstır yanında olmalıyız"

Kartbak, bu tür organizasyonların daha sık yapılmasının gerekliliğine vurgu yaparak başladığı konuşmasında, "Partiyi kurduğumuzda çok zor bir süreçten geçtik. Bugünlere geldik. Özellikle önemsediğim tablo kuruluşlarından bugüne görev alan arkadaşlarımı bir masa etrafında görmeyi önemsiyorum. Hanefi Dilmaç bizim için bir şanstır. Bu zor süreçte ona yardımcı olmalıyız. Ne maksatla ne amaçla siyaset yaptığınızı belirlemelisiniz. Planınız projeniz nedir? Gençler ekonomik bağımsızlığını kazanmamış zor bir süreçten geçiyoruz. Yıllar geçiyor, ciddi eksiklikler oluyor. Bu süreçlerde kendinizi çok etkin süreçte geliştirmelisiniz" ifadelerini kullandı.

"Bu yöreden ayrılmazsak, bayrak inmez"

2009-2014 döneminde Meclis Üyesi olan ve Kartbak'ın ardından Gençlik Kolları Başkanlığını üstlenen Fatih Yılmaz, "Kendi yönetimimde görev alan arkadaşlarla zaman zaman bir araya geliyoruz. Hala görüşebiliyoruz. Eski günleri yad edebiliyoruz. Siyasetin dışında en önemlisi bunu yapabilmektir. Bizim dönem işin cefasını çeken dönemleriz. Sabahlara kadar merdivenlerle sokak sokak bayrak asmış, bayraklara sarılarak uyuyakalmış birçok kardeşimiz o dönem bu çalışmalara katıldı. Hiçbir şey beklemediler Allah razı olsun. Biz bu yöreden uzaklaşmadığımız sürece AK Parti bayrağı dalgalanacaktır" diye konuştu.

"Allah birlikteliğimizi bozmasın"

2009-2015 yılları arasında Beykoz'da gençliğe ağabeylik yapan Fatih Sağlam ise, "Gençlik kollarındaki güzellik samimiyet hiçbir yerde yok. Biz bu dönem Ana kademede teşkilat Başkanlığı görevini yürütüyoruz. Bugün nasip oldu ağabeyimiz Hanefi Dilmaç ile beraberiz. Bugün aramızda gençlik kollarında görev yapmış ama çok iyi yerlerde olan arkadaşlarımız var. Allah bozmasın" değerlendirmesinde bulundu.

Gecenin kapanış konuşmasını ise AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç yaptı.

"Kolay değil, zorlanacağımızı biliyorduk"

Dilmaç, geçmişte görev alan Gençlik Kolları Başkanlarına teşekkür ederek, "İnanılmaz zaman harcıyoruz. Bu teşkilatların çalışması için bizlerden Genel Merkez ve İl Teşkilatımız tarafından bizlerden bir şeyler isteniyor. Bazen 2-3'e kadar çalıştığımız oluyor. Hayal edemeyeceğimiz kadar çok insan bugün bizlerden görev bekliyor. Seçim sonrası teşkilat yapılanmasında yapılacak değişikliklerle ilgili İl Teşkilatımızın bizlerden istekleri oldu. 32 mahalle başkanı, 45 mahalle yönetiminde komple revizyon yaptık. Bu çok kolay bir iş değil, zorlanacağımızı biliyorduk." dedi.

Dilmaç, gençlere yönelik konuşmasında şunları kaydetti:

"Ben de varım diyen Beykozlular var"

"Ben bu görevi kabul ederken, 47 bin üyesi var. Bu sayıya, arkadaşlarımızın ortaya koyduğu performansa inanarak, bizim yanımızda bu arkadaşların nasıl duracağını düşünerek, İstanbul'a örnek olabilecek bir teşkilat için tereddüt etmeden kabul ettim. Emin olun, şu anda dahi sandıklarımızda görev yapacak olan kardeşlerimizle bire bir görüşüyorum. Her mahallede kaç sandık varsa, o sandıkların başına başkan olarak atadığımız kardeşlerimizle bire bir görüşüyoruz. Hala bize bir teveccüh var ve beklentiler var. Sorduğun zaman ben de varım diyen Beykozlulular var."

"45 kişi beklerken, 70 kişi geldiler"

"Bir mahallemize yine bu görüşme için 23.30'a randevu verdik. Arkadaşlarımız 45 kişi gelmeleri gerekirken 70 kişi geldiler ve biz hepsiyle görüşerek görevlendirmelerini yaptık. O gece parti binamızdan gece 3'te çıktım. Çalışmak zorundayız."

"Bize omuz atmazsanız olmaz, siz olmazsanız olmaz"

"Biz 24 saatimizi dahi ayırsak bazen bazı şeyler olmayabiliyor. Burada da devreye siz giriyorsunuz. Arkadaşlar bizleri eksik kaldığımızda, yanlış yaptığımızı düşündüğünüz zaman uyaracaksınız. İnanın, siz olmazsanız olmuyor. Kuruluş aşamasından bugüne kadar, üç kademede görev yapan kardeşlerimiz bize omuz atmazsa olmaz, siz olmazsanız olmaz."

Konuşmaların ardından Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker'in doğum günü nedeniyle protokol ile birlikte pasta kesildi ve ardından geçmiş dönem başkanlarına plaket takdim edildi.

Haber Merkezi

Avukat Kemal Kaya AK Parti Aday Adayı
Önceki Avukat Kemal Kaya AK Parti Aday Adayı
Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Sonraki Beykoz'da yarın bisiklet yarışı nedeniyle yollar kapanacak
Yorumlar (1 Yorum)

emine okutan (5 yıl önce)

3 kademede de hiç görev almamış biri olarak herzaman yanındayız Hanefi Başkanın. Adam gibi Adam

Yorum Yaz