Güncel

Beykoz'da geleneksel sünnet şöleni yapıldı

Beykoz'da geleneksel sünnet şöleni yapıldı
24.09.2016 19:25
| | |
5379

Foto galeri

Beykoz Belediyesi, her yıl geleneksel olarak düzenlediği sünnet şöleniyle ilçedeki 600 çocuğun erkekliğe ilk adımlarını atmalarına aracı oldu.

Hacivat ve Karagöz gösterisiyle bayram havasında düzenlenen program, 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'ndaki sünnet şöleni Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanlarından Muhammed Küçükkonuklar ve Zeki Durmuş'un okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle açıldı.

Şehitler Meydanı'ndaki şölene Beykoz halkı yoğun ilgi gösterdi. Akşam saatlerinde başlayan Geleneksel Toplu Sünnet Şöleni'ne Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öcalmaz, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Meclis Üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve Beykozlu vatandaşlar katıldı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci'nin çelenk gönderdiği sünnet şöleninde Beykoz Belediyesi tarafından çocuklara bisiklet hediye edildi. Başkan Yücel Çelikbilek ise sünnet şölenine sünnet olan küçük torunu Mehmet Talha Çelikbilek ile birlikte geldi ve kürsüye de yine torunuyla birlikte çıktı.

Geleneksel olarak 2009 yılından bu yana devam ettirilen Toplu Sünnet Şöleni'nde bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptıklarından dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Başkan Çelikbilek daha sonra şöyle konuştu:

"Burada 7 yılda 5 bin çocuğumuzu sünnet ettirdik"

"Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum, bize çok anlamlı bir gün yaşattınız, evlatlarınızla bu güzel ibadeti yapmamıza ortak oldunuz. Evlatlarınızı bize emanet ederek bize bu güzel günü yaşatan siz kıymetli ailelere çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın sevinci bizim sevincimizdir. İnşallah bugün burada sünnet olan evlatlarımızın damat olduklarını da görürüz. 2009 yılından bu zamana kadar yaklaşık olarak 5 bin evladımızı sünnet ettirmenin mutluluğuna eriştik. Çocuklarınız burada ömürleri boyunca kendileri için çok özel olan bir duyguyu yaşıyorlar. 2 binin üzerinde çiftimizi de evlendirdik. Bugün onların çocukları var. Mahallelere çıktığımızda 'nikahımızı siz kıymıştınız' diyorlar. Bizim için büyük mutluluk...Sünnet olan tüm yavrularımıza  bereketli uzun ömürler diliyorum" dedi. Başkan Çelikbilek yaptığı konuşmanın ardından sahneye gelen çocuklara harçlık verdi.

Fotoğraf çektirmek isteyenleri kırmayan Başkan Yücel Çelikbilek, yaklaşık 600 çocuk ile birlikte sahneden hatıra fotoğrafı çektirdi.

Organizasyondan memnun olduklarını ifade eden anneler ise, "Tavsiye üzerine çocuğumuzun sünnetini burada gerçekleştirmek istedik. Yaklaşık bir ay önce özel hastanede sünnet oldular. Hizmetten çok memnunuz. Herkese tavsiye ederiz" dedi.

600 çocuğun velileriyle birlikte doldurduğu 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda pilav, et ve ayran da ikram edildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Geleneksel Sünnet Şöleni, 15 Temmuz Şehitler Meydanı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"