Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu

  • 0
  • 9209
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu
Beykoz’da Gazze Gecesine ilgi yoğun oldu

İHH Beykoz Temsilciliği ve Beykoz Belediyesi’nin birlikte organize ettikleri Gazze Gecesi R. Şahin spor Kompleksinde yapıldı.

Geceye Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, MHP Beykoz İlçe Başkanı Emre Çömlekçi, Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı İlkay Yücel, Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Sedat Altun, Beykoz Dernekler Birliği Dönem Başkanı Erdal Uzuner, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“İnsanlığın Onur Sınavı Gazze” isimli program İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Gecede ayrıca, Grup Yürüyüş ve Ömer Karaoğlu konser verdi.

Açılış konuşmasında, daha önce vurgu yaptığı İsrail ürünlerinin boykot edilmesi uyarılarına değinen İHH Beykoz Temsilcisi Ekrem Tuncer, yapmış oldukları boykot çağrılarına yönelik çok güzel karşılık bulduğunu söyledi.

Siyonizm’in yaptığı en iyi şey öldürmek

“Siyonizm’in yaptığı en güzel şey, masum, katil, masum insanları öldürmek. Katletmek bebekleri katletmek, bir de çok güzel hile yapmak. Siyonizm kendisini öyle güçlü gösteriyor ki, yani biz boykot kararı aldığımızda, boykot çağrısı yaptığımızda, yahu bunlar çok yüksek büyükler. Hangi üründen kaçsak başka ürün alternatifi yine onların diye diye bizi yılgınlığa mahkûm etmeye çalışıyorlar. Ama doğru değil.” diye konuşan Ekrem Tuncer şöyle devam etti.

O sebeple boykot hususunda çok uyanık ve dikkatli olmak zorundayız. Boykotun bir silah olduğunu unutmayalım. Biz Gazze'deki eylemler için ne yapabiliyoruz? Dediğimizde, kendimize verecek en şuurlu ve en doğru cevap boykot ediyor olmanızdır.

Bu zulmü, Hazreti Ali'nin dediği gibi durduramıyorsan zulmü duyur diyor ya. O şekilde hem uyaracağız hem de duyuracağız.

Ekrem Tuncer’den Troykart uyarısı yaptı  

“Bakınız yerli kredi kartına geçmek zorundayız. Adamlar oturdukları yerden sen ekmek de alsan, su da alsan, ne alırsan al, binde on ikiyi senin cebinden almış oluyor.

Beykoz Belediyemiz geçti. Birçok belediyelerde geçiyor. Bu da örnek olsun. Hepimiz bireysel olarak bunu desteklemeliyiz.

“Hepinizi karınca olmaya davet ediyorum”

Yahu en azından İbrahim'in ateşine su taşıyan karınca olalım yahu. Çok mu zor? Karınca olmak çok mu zor? Hepinizi karınca olmaya davet ediyorum.

Ekrem Tuncer’in ardından konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Trabzon, Konya, Antalya, neyse Kudüs ve Kayseri o idi. Osmanlı çekilmek zorunda kaldı. Arkasından İngilizler orasını Yahudilere, İsraillilere teslim ettiler. Ne yazık ki bizim şehrimizi, bizim her şeyimizi, bizim gönlümüzü en değerli organımızı çekip alır gibi aldılar.” diye konuştu.

“Oraya İsrail devletini kurdular”

Murat Aydın şöyle devam etti: “Ve maalesef ilk tanıyanlardan birisi Türkiye oldu. Ama bu süreç içerisinde oradaki yiğit insanlar her türlü baskıya rağmen, her türlü işkenceye rağmen, ölüme hazır bir şekilde, ölmeyi göze alarak bugüne kadar beklediler. Dünyada kahraman bir millet görmek istiyorsanız, dünyada vatanını, evini, yurdunu canı pahasına, değerlerini, canı gibi koruyan birilerini görmek istiyorsanız Filistin'e bakacaksınız, Gazze'ye bakacaksınız.

O anlamdaki en güzel örnekler orada. Zaten o duruşu hep beraber görmek insanlığımızdan utandırıyor. Oradaki çocuklar, oradaki anneler, oradaki gençler, oradaki babalar, bizim adeta utanır hale getirir. O duruş ne kutlu duruş? Ve o tavır olması gereken tavır.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Anadolu Ajansının esir teslimine ilişkin paylaştığı bir görüntüyü aynı isimle sosyal medya hesabından paylaştığını ve paylaşımının hemen silindiğini kaydederek, “böyle de bir durumla karşı karşıyayız” dedi.

Esirler çok güzel muamele görmüş

Gazze'deki Filistinli kardeşlerimizin teslim ettiği esirler iki aylık süreç içerisindeki orada öylesine güzel muamele görmüş ki, tavırlarını hep beraber gördük. Bunları yapmacık olamaz. Anadolu Ajansı bunu paylaşmış. Ben de aynı görüntüleri İnstagram hesabımda hikâyeler kısmında paylaştım. Bir dakika sonra silindi.

Dünyanın her tarafında güzel insanlarda var

Ama Türkiye'de, ama dünyada, Avrupa'da, Amerika'da dünyanın her bir tarafında güzel insanlar da var. Ve onların sergilemiş olduğu tavrı hep beraber görüyoruz.

Çok önemli süreçlere tanıklık ediyoruz. Ve bu tarihi yazan Filistin'deki, Gazze'deki, Batı dünyasındaki masumlardır. Bu tarihi yazan; dünyanın her tarafındaki Müslüman, Müslüman olmayan farklı inançlarda olan iyi insanlardır.  O anlamda bu duyguların diri tutulması lazım.

Beykoz’dan Filistin’e 5 milyon TL yardım

Beykoz Belediye Meclisinin almış olduğu kararla Beykoz'un Filistin’deki kardeş şehri olan Beyt Hanun bölgesi Gazze şeridinin kuzeyindeki belediyeye 5 milyon liralık bir yardım kararı aldık.

Henüz yardımı ulaştıramadık. Şimdi güzel olan bir şey var Beykoz'da. Bizim meclisimizdeki Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarıma, Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarıma, İYİ Partili arkadaşlarıma ve AK Partili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Oy birliğiyle bu karar çıkmıştır. Oy birliğiyle Türkiye'yi güçlü tutacak olan bizim bir parçamız olan Gazze'yi, Filistin'i özgür kılacak olan bu kucaklaşmanın hem Türkiye'de olması lazım, hem İslam dünyasında olması lazım, hem de iyi insanlar dünyanın her tarafında bu gönül birlikteliğinin oluşturması lazım…

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, 30 sene önce Filistinli bir insanlar evlenerek Gazze’ye yerleşen bir aileyi sahneye davet ederek, yaşadıklarını anlatmasını istedi. İki çocuğu ile birlikte Türkiye’ye gelmeyi başaran ailenin anlattıkları duygusal anların yaşanmasına neden olurken, savaşın izleri ailenin anlatımlarına yansıdı…

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ise, “halklar ayağa kalktı. Değerli kardeşlerim, dünya halklarıyla beraber hareket başlatıldı. Allah rızası için peygamber olduktan sonra da, bugün olsa yine katılırım dediği bir hareket. Burada din, dil ayrımı yapılmıyor. Haksızlığa karşı birlikte mücadele ediliyor.” ifadelerini kullandı.

ABD Fatih Sultan Mehmet’in taktiğini uyguluyor

Halkların hareketliliği bu anlamda çok önemli, bizler bu hareketin ilk başlangıcını yapma niyetiyle planlama yaptığımız sıralarda şunu fark ettik ki, aslında savaşan İsrail değil.

Savaşan Amerika. Hedefi Gazze'yi insansızlaştırarak oraya bir İncirlik Üssü gibi üs kurmak. Güney Kıbrıs'ta üssü var. Bu tarafta da Gazze'de bu üs kurmak istiyor. Çünkü Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethetme Bizans'ı ele ele geçirmedeki taktiğini uyguluyor. Akdeniz'deki doğal gazı petrol boru hattını ve yeni kanalı açmak için Anadolu ve Rumeli kalelerini kuruyor.

Amerika halklarının ve Avrupa halklarının esir olduğunu Avrupa ve Amerika'ya anlatmak zorundayız. Ve Allah'a şükürler olsun, bunu başardık, kısmen ve şimdi bu gittikçe de artıyor.

Konuşmalarımız, mesajlarımız malum Marmara bileşenleri tarafından bol miktarda tecrübe edildi. Birçok dilde, Amerika ve Avrupa’ya bunu söyledik, dedik ki ‘bu esaretten kurtulun’. Çünkü dünya Siyonizm’inin liderliği şu anda Amerika'da. Liderlerinize bakın. Hepsi Yahudi. Ve kan emiciler. Siz bunları aşağı indirmezseniz yarın öbür gün bu bela sizi de bulacak. Nitekim halklar bu konuda çok ciddi bir şekilde harekete geçti.

İncirlik Üssü ile farkındalık

İncirlik Üssü'nde bir farkındalık oluşturmaya çalıştık. Yani dedik ki bakın Amerika Kürecik'le beraber aslında Türkiye'nin işgalini hazırlıyor. Çünkü Sayın Devlet Bahçeli, Allah kendisinden razı olsun. Çok önemli bir şey söyledi, dedi ki, “Gazze düşerse İstanbul düşer.” Ben buna tüm yürekle inanıyorum. Yıllardır hep bunu söyledim.

Aslında hedefleri şu, Mescidi Aksa'yı ele geçirerek İslam dünyasını iyice köleleştirmek istiyorlar. Gazze, Mescidi Aksa'nın savunucusudur. Gazze eğer düşerse Mescidi Aksa'yı kimse koruyacak.

Aslında biz Marmara'da şunu gördük. İsrail ciddi manada korkak, askerleri de korkak. Bir doksan boyundaki adam bana silahıyla saldırdı, silahını aldım, bıçağıyla saldırdı, bıçağını aldım.

“Siyonizm de emperyalizm de yerle bir olacak”

Kendi kendime dedim ki bu adamın eli çok güçlüdür. Allah bize cesaret, onlara korkaklık vermiştir. Onun için karşımızda Amerika var. Peki, Amerika, Afganistan Amerika'yı yerle bir etti. Allah'ın izniyle. Kudüs'ün eteklerinde cihat, kıyamete kadar devam edecek ve Allah'ın izniyle emperyalizm de, Siyonizm’de yerle bir olacak. Hiç tereddüt etmeyin. Çünkü uyandık.

Haber Merkezi

Beykoz'da 11 branşta kış sporları 2 Aralık'ta başlıyor
Önceki Beykoz'da 11 branşta kış sporları 2 Aralık'ta başlıyor
Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal
Sonraki Beykoz'da vapur seferleri ikinci duyuruya kadar iptal
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz