Beykoz'da fırınlar denetlendi

  • Güncelleme: 23.12.2015 10:22
  • Yorum: 1
Beykoz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ve İlçe Tarım Müdürlüğü görevlileri, Beykoz genelindeki fırınlara sabah denetimi yaptı.
Beykoz'da fırınlar denetlendi

Denetlemeye Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç da katıldı. 
Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz Zabıtası ve İlçe Tarım Müdürlüğü işbirliğiyle sabah saatlerinde Beykoz’un çeşitli yerlerindeki fırınları ziyaret ederek, çalışma ortamlarını inceledi.

Denetlemelerde hijyen, ruhsat ve işletmelerin fiziki şartlarıyla ilgili incelemeler yapıldı. Eksikleri tespit edilen fırınlara kapatma ve para cezası yaptırımları uygulanırken, başarılı fırınlara da teşekkür edildi. Denetimlerde satış tezgahının tertip düzeninden imalathanelerin boya ve badanasına, temizlik koşullarından personelin hijyen hassasiyeti konularına dikkat edilirken; bone, eldiven ve iş elbisesi olmayanlara gerekli uyarılar yapıldı. Düzenlemelerin yerine getirilmesi için bazı fırınlara da süre verilirdi.  

Halk sağlığı konusunda çok hassas olduklarını ve sık sık gıda sektörünü bu tür denetlemelerle kontrol ettiklerini hatırlatan Dilmaç, özellikle ekmek üretiminde temizliğin ve gramaj hususunun ön planda tutulması gerektiğini ifade etti. 

Haber Merkezi

Yorumlar (1 Yorum)

alaattin (5 yıl önce)

senelerdir beykoz ve sariyer türkiyenin en pali ekmeyini yedi bunu sorgulamak lazim

Yorum Yaz