Yaşam

Beykoz’da final Batumlular'dan

16.07.2015 15:36
| | |
4017

Güzellikler içinde geçen Ramazan ayı, Beykozlulara huzur dağıttı. Beykoz STK'ları arasında ise iftarı Batum Havalisi verdi...

Beykoz'da gerçekleştirilen Ramazan etkinlikleri çerçevesinde, Beykoz Belediyesi'nden ilçedeki sivil toplum örgütlerine kadar pek çok platformda, geniş katılımlı sofralar kuruldu. Ramazan ayının etkinlik anlamında son iftarını ise 'arife' öncesi Beykoz Batumlular Havalisi Derneği gerçekleştirdi. Beykoz Çayırı'nın hemen karşısında bulunan Dernek Merkezi'nde gerçekleştirilen İftar Yemeği programı, havanın sıcak olması nedeniyle kapı önüne taşındı.

Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Nevzat Oral’ın da hazır bulunduğu yemek sonrası bir konuşma yapan Beykoz Batumlular Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç ise şunları söyledi:

"Ramazan ayı denildiğinde ilk akla gelen duygular, dini hissiyat olduğu kadar, yardımlaşma ve dayanışma isteğidir. Bizim temennimiz, bu duyguların 12 ay boyunca devam etmesi yönündedir.

Bir bölgeyi yakından tanımak isterseniz o bölgeyi müziğiyle, folkloruyla ve yemek kültürüyle tanırsınız. Bizler bunların çoğunu sizlerle gerçekleştirdik. İnşallah yakında bir projeye daha imza atmak üzereyiz. Derneğimiz adına bir Gürcü Dansları Topluluğu kuruyoruz. Alt yapı çalışmalarımız bitti ve bu konuda Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek ve Başkan Yardımcımız Sayın Muharrem Kaşıtoğlu, gereken desteği vereceklerini söylediler. Kendilerine teşekkür ediyoruz."

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Beykoz Batum Havalisi, Ali Kemal Kılıç, İftar, Davet

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"