Beykoz’da FETÖ incelemesi yapıldı mı?

  • 26.04.2017 19:36
  • Güncelleme: 26.04.2017 19:36
  • Okunma: 8191 kez
  • Yorum: 0
250 bin 410 vatandaşın yaşadığı Beykoz'un idari yönetim kadrolarında hala FETÖ'cüler var mı?
Beykoz’da FETÖ incelemesi yapıldı mı?

FETÖ/PDY mensubu askerlerin 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası Bakanlar Kurulu kararı ile Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edilmiş, terör örgütü mensuplarına karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ve talimatları doğrultusunda devletim tüm birimlerinde terörist avı başlamıştı. 

313 km²'lik Beykoz'da ise birçok kurum ve kuruluşta görevden almalar olmuş, büyük ölçüde temizlik sağlanmıştı. Beykoz Belediyesi'nin 2016 yılı faaliyet raporunda Teftiş Kurulu Müdürlüğü’nün hazırladığı evraklarda ise şok etkisi yapan bir detay daha ortaya çıktı. 

Hain girişimin ardından Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, FETÖ ile mücadeleyi başlatmıştı. Beykoz Belediyesi’ne ait 2016 yılı faaliyet raporunda ise 4 maddede FETÖ/PDY mensubu kişilere ilişkin Teftiş Kurulu Müdürlüğü’nün hazırladığı raporlara yer verildi. 

Beykoz Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü, 2016 yılı içerisinde gelen 97 ve giden 220 olmak üzere toplamda 317 evrakla dönem çalışmalarını tamamlamış, yine aynı müdürlüğün çeşitli birim ve kurumlardan gelen şüpheler üzerine de araştırma yapıldığı görüldü. 

Faaliyet Raporunda yer alan FETÖ ile ilişkili dört evrak ise şu şekilde:

- Bir memurun PDY bağlantılı veya ilişkili olduğu, "mal beyanı ile ilgili yasal süresi içerisinde herhangi bir bildirimde bulunmadığı" iddiası ile ilgili soruşturma dosyası incelenmiş, karara bağlanmış ve sonuçlandırılmıştır. 

- Beykoz Belediyesinin bir müdürlüğünde çalışan iki işçinin FETÖ/PDY ile bağlantılı veya ilişkili olduğu şüphesi üzerine gerekli araştırma yapılmış, ilgili hakkında değerlendirme raporu hazırlanmış ve sonuçlandırılmıştır.

- Beykoz Belediyesinin bir müdürlüğünde çalışan 9 memur FETÖ/PDY ile bağlantılı veya ilişkili olduğu şüphesi üzerine araştırma yapılmış, değerlendirme raporu karara bağlanmış ve sonuçlanmıştır.

Teftiş Kurulu Müdürlüğünün hazırladığı son rapor ise vatandaşlar üzerinde şok etkisi yaptı. 2016 yılı faaliyet raporunun 77. sayfasında yer alan müdürlük raporlarının sonuncusu Beykoz'da görevine devam eden 5 muhtarın FETÖ/PDY ile bağlantılı veya ilişkili olma şüphesi üzerine hazırlandı. 

2016 yılı içerisinde giden 317 evraktan birisi olan FETÖ'cü muhtarlarla raporla ilgili, şu ifadeler kullanıldı:

"Kaymakamlık makamından gelen 5 muhtarın FETÖ/PDY ile bağlantılı veya ilişkili olduğu şüphesi üzerine gerekli araştırma yapılmış, değerlendirme raporu hazırlanmış ve sonuçlandırılmıştır." 

Paralel Devlet Yapılanmasının işgal girişiminin üzerinden 10 ayı aşkın süre geçmesine rağmen Beykoz'un 45 mahallesinde herhangi bir muhtar görevinden alınmamış, Faaliyet Raporunda yer verilen FETÖ şüphelisi muhtarların kimler olduğu, Teftiş Kurulu Müdürlüğünün hazırladığı rapor ile ilgili ise her hangi bir bilgi bulunmuyor.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, FETÖ, İnceleme

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz