Beykoz’da fetih Uğur Işılak’la kutlandı

  • 0
  • 7722
Beykoz’da fetih Uğur Işılak’la kutlandı
Beykoz’da fetih Uğur Işılak’la kutlandı
Beykoz’da fetih Uğur Işılak’la kutlandı
Beykoz’da fetih Uğur Işılak’la kutlandı
Beykoz’da fetih Uğur Işılak’la kutlandı

İstanbul’un Fethi’nin 561. Yıl dönümü Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği bir programla Belediye Meydanı’nda coşkulu bir şekilde kutlandı.

Türk Halk Müziği’nin sevilen ismi Uğur Işılak’ın sahne aldığı programa, Kanal Riva Projesi ile ilgili temaslarda bulunmak üzere Hollanda’da bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e vekaleten Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Hanefi Dilmaç, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen’in yanı sıra yaklaşık 1000 vatandaş katıldı.

Mehteran gösterisi ile başlayan program daha sonra Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun konuşmasıyla devam etti. 

Konuşmasına; "Ya ben İstanbul’u alırım ya da İstanbul beni diyerek bu yola baş koyanların zaferinin 561. yılı kutlu olsun" ifadeleriyle başlayan Kaşıtoğlu şöyle devam etti: 

“Konstantinopolis bir gün mutlaka fetholunacaktır, onu fetheden komutan ne mutlu komutan, fetheden askerde ne mutlu askerdir” diyen Hz. Peygamber’in müjdesine mazhar olunan büyük zaferin 561. yılı kutlu olsun” diyen konuşan Kaşıtoğlu, “İstanbul’un fethi herhangi bir kalenin fethi değildir, fethi mübini Konstantiniye’nin gülzar kılınması ve İstanbul olmasıdır. Hz. Peygamber tarafından bize müjdelenen, Fatih tarafından İslam âlemine teslim edilen kutsal bir emanettir İstanbul. Bu emanete sahip çıkacak iman bu toplumda fazlasıyla vardır” diyerek, “Zulüm 1453’te başladı” diyen birileri için zulmün başlangıcı olan ama inananlar için çok şey ifade eden bu kutlu şehir, İstanbul’un fethinin sırrına eren sizlere emanettir. Emanetinize sahip çıkma gücünüzün bitmemesi duasıyla saygılar sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kaşıtoğlu’nun konuşmasının ardından sahne alan sevilen sanatçı Uğur Işılak, Beykoz halkı tarafından muhteşem bir coşku ile karşılandı. ‘Gelsen de bir gelmesen de’ ‘Haydi Anadolu’ ve ‘Sakarya Türküsü’ gibi eserleri seslendiren Işılak, yaklaşık 1,5 saat kaldığı sahnede kendisine yöneltilen ‘Sanatçılığını kirlettin’ gibi eleştirilere de cevap verdi.

Konsere verilen kısa arada Işılak’a Beykoz Belediye başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Başkan Çelikbilek adında bir çiçek verdi.

Salim Öztürk,  “Bu akşam Uğur kardeşimizin buraya gelmesinde büyük emekleri olan ve şu anda Kanal Riva Projesi’nin geliştirilmesiyle ilgili Hollanda’da bulunan Yücel Çelikbilek’e ve bu akşam burada Feth’in 531. Yıl dönümünü birlikte kutladığımız Beykozlu kardeşlerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

Verilen kısa aranın ardından konserine devam eden sevilen sanatçı finalde ise ‘Dombra’ şarkısının orijinal halini seslendirdi.

Haber Merkezi

Sivaslıların yeni Başkanı Özer Güneş
Önceki Sivaslıların yeni Başkanı Özer Güneş
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz