Beykoz’da Fetih Kutlamasına simgesel etkinlik

  • 31.05.2021 10:27
  • Güncelleme: 31.05.2021 10:41
  • Okunma: 1921 kez
  • Yorum: 0
İstanbul’un Fethinin 568. yıldönümü münasebetiyle Beykoz Alibahadır Mahallesindeki Okçular Vakfı Tesisleri’nde dereceli müsabakalar düzenlendi.
Beykoz’da Fetih Kutlamasına simgesel etkinlik

Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Beykoz Belediye Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği Beykoz Fetih Kupası Geleneksel Okçuluk Yarışmaları Alibahadır Okçular Vakfı Tesislerinde yapıldı.

TRT 1 Kanalında yayınlanan ” Tozkoparan / Tozkoparan İskender ” dizileri Türkiye'de Okçuluk Sporuna müthiş bir ilginin olmasını da beraberinde getirmişti.

Beykoz Belediyesi Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde açılan spor dallarından biri okçuluk olurken, son 1 senede Pandemi dolayısıyla çalışmalara ara verilmişti.

Fetih kutlamaları kapsamında yapılan etkinliğe ilgi oldukça yüksekti.

Küçük Erkekler, Küçük Kızlar, Genç Erkekler, Genç Kızlar, Yetişkin Erkekler, Yetişkin Kadınlar Kategorilerinde kıyasıya bir rekabet vardı. Her kategoride 3’er serilik atışlar sonunda sıralamalar belli olurken sonrasında izleyicilere konunun uzmanları tarafından geleneksel Türk Okçuluğu ile ve atış tarzlarına ilişkin bir sunum ve gösteri yapıldı.

Etkinliğe Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’de katıldı. İkili son bölüm yarışmalarını dikkatlice izlerken yarışmacılar kadar  heyecan yaşadıkları gözlemlendi.

Öte yandan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Ok Atış Eğitmenlerinden kısa bir bilgi aldıktan sonra birkaç kez atışta kendini sınadı.

Etkinliğin son bölümünde aldıkları derecelere göre sıralanan tüm Kategori katılımcıları içinde ödül bulunan küpleri kırmak için mücadeleye çıktı. Bu bölümde daha ilk atışta küpü parçalayan olduğu gibi birkaç tur atış yaparak bunu başaramayan sporcuların heyecanlarına protokole dahil isimler de ortak olup moral verdiler.

Etkinliğin kapanış bölümünde ise Kupa ve Madalya Töreni vardı. Başta Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli olmak üzere, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz İlçe Gençlik Spor Müdürü Fatih Korkulu, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Fatih Sağlam ilk 3 dereceye girenlere ödüllerini takdim ettiler.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Alibahadır, Okçular Vakfı